EN|RU|UK
 Політика України
  18385  24

 Комітет Нацбезпеки та оборони ВР підтримав проект постанови про скасування законопроекту №4689

Вчора на засіданні Комітету Національної безпеки і оборони депутати підтримали Проект Постанови нардепа Івана Вінника про скасування рішення Верховної Ради України від 12 липня цього року про прийняття за основу та в цілому проекту Закону України про внесення зміни до Закону України "Про військові обов'язки і військову службу" №4689.

Про це пише в своєму блозі на Цензор.НЕТ журналіст Анна Коваленко, яка була присутня на засіданні комітету.

У тексті проекту Постанови Іван Вінник, говорить про те, що поправка нардепа Тараса Пастуха, яку той зробив з трибуни безпосередньо перед голосуванням за законопроект № 4689, поміняла його суть і відбулася з порушеннями вимог регламенту ВР. А якщо точніше, то статей 102, 111 і 114. Так само, наприклад, в ст. 111 йдеться про те, що за наслідки підготовки законопроекту до розгляду в першому читанні відповідає головний комітет (а не окремий народний депутат). Рішення комітету, щодо тексту проекту № 4689, погоджено і підтримано не тільки членами Комітету, а й Міністерством оборони України. Тому, за словами Вінника не можна приймати законопроект в новій інтерпретації.

Згідно із законопроектом № 4689 військові, які уклали навесні 2014 роки контракт "до завершення особливого періоду", зможуть розірвати його або укласти заново.

Також читайте: За період проведення АТО загинули 162 воїни-розвідники, 632 зазнали поранень, - Порошенко

Поправка Пастуха поширює дію закону і на військовослужбовців які уклали контракти в 2011-2013 роках. Ця поправка порушує логіку законопроекту, який спеціально розроблявся під добровольців і мобілізованих в 2014 році, які пішли на фронт і підписували свої контракти, вже воюючи. Ініціювало створення такого законопроекту Міністерство оборони. Профільний комітет ВР ретельно проаналізував і підтримав, і був дуже збентежений несподівано внесеною поправкою.
Одним з аргументів тих, хто підтримав проект постанови Івана Вінника полягав у тому, що норма, яка додається Тарасом Пастухом в обхід рішення профільного комітету, може завдати удару по обороноздатності держави. Адже вихід у запас маси офіцерів може створити кадровий дефіцит у ЗСУ. Держапарат природно відреагує черговою хвилею мобілізації. На заміну кадровим військовим, найімовірніше, надійдуть добровольці без військової підготовки або, як мінімум, з набагато меншим військовим досвідом. Така заміна кадрів на передовій, природно, може збільшити бойові втрати.


За словами Глави комітету Національної безпеки і оборони Сергія Пашинського якщо залишити закон у тому вигляді як він є зараз, його швидше за все ветує Президент. І комітет не зможе виконати свої обіцянки перед контрактниками, які уклали договори на початку АТО. На комітеті рішення прийнято - депутати підтримали проект постанови Вінника. Тепер він буде розглядатися на комітеті з питань Регламенту та організації роботи ВР. Якщо там підтримають, то вже найближчим часом його поставлять на голосування у ВР. Відразу після того планують поставити так само на голосування і законопроект № 4689 вже без поправки Тараса Пастуха.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n405018
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору