EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  10876  104

 У ПАРЄ пропонують покласти відповідальність за безпеку населення на окупованій частині України на РФ

Комітет ПАРЄ ухвалив проект резолюції, що покладає відповідальність за права людини в Криму і на окупованій частині Донбасу на Росію.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на 112.

Комітет одноголосно прийняв проект резолюції, в якому наголосили, що самопроголошені "ДНР" та "ЛНР", створені за підтримки й під ефективним контролем Російської Федерації, не легітимні згiдно з українським і міжнародним законодавством.

У проекті також говориться, що відповідно до міжнародного права Росія відповідає за захист населення, що проживає там і повинна гарантувати основні права всіх жителів Криму і так званих "ДНР" та "ЛНР".

У документі закликають компетентні органи України та Росії ефективно розслідувати всі випадки серйозних порушень прав людини, які могли статися на контрольованих ними територіях і притягти до відповідальності винних, а також виплачувати компенсації жертвам.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Члени ПАРЄ прислухаються до аргументації України щодо неповернення членства РФ, - Ар'єв

Проект резолюції, який будуть обговорювати в Страсбурзі в жовтні, також закликає Україну та Росію приєднатися до Римського статуту Міжнародного кримінального суду й повністю виконувати Мінські угоди. Крім того, резолюція закликає російську владу сприяти незалежному моніторингу ситуації в сфері прав людини на всіх українських територіях, що перебувають під їхнім ефективним контролем, в тому числі в Криму.

Також комітет ПАРЄ глибоко стурбований відсутністю прогресу в міжнародному розслідуванні збитого MH17 на Донбасі.

Також читайте: Бюро ПАРЄ прийняло декларацію про спільні цінності з РФ і про необхідність руху назустріч, - Ар'єв

Источник: https://censor.net.ua/ua/n404982
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору