EN|RU|UK
 Суспільство
  10071  130

 "У цілому приблизно третина всіх українців - бідні", - демограф Лібанова

Третину жителів України можна назвати бідними згідно з міжнародними стандартами.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявила директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи Національної академії наук Елла Лібанова в інтерв'ю "Сегодня".

"Думаю, що в цілому приблизно третина всіх українців - бідні", - сказала вона.

"В цілому методика вимірювання бідності в Україні відповідає міжнародним стандартам. Оцінюють бідність за суб'єктивними критеріями (скажімо, сім'ї не вистачає грошей ні на що, крім їжі, або люди самі себе вважають бідними) і за об'єктивними (рівень споживання / доходів / витрат нижче певної частини середнього споживання / доходів / витрат, або нижче прожиткового мінімуму, або сім'я не має доступу до базових соціальних послуг)", - пояснила вона.

Читайте також: "Чисельність населення України може помітно зрости тільки за рахунок масштабної імміграції", - демограф Лібанова

"Доходи ледь забезпечують потреби в їжі 51% населення, бідними себе вважають 76% українців, доходи нижче офіційно встановленого прожиткового мінімуму мають 6% населення, нижче т. зв. розрахункового прожиткового мінімуму (його розраховує Міністерство соціальної політики) - 52%, витрачають менше 75% середнього рівня 23%", - інформує експерт.

"З'явилася абсолютно нова категорія бідних: це вимушені переселенці, що мали роботу, житло, можливо, машину, дачу тощо і відразу все втратили, змушені переїхати в інші міста (або села), де їх якось тимчасово розселили. Їхали майже всі, що називається, з ручною поклажею. Мої колеги з донецьких інститутів Академії наук приїхали до Києва в літньому одязі. Адже це тільки здається, що у нас нічого немає. Будь-яка сім'я має холодильник, телевізор, диван, ліжко, якісь каструлі, тарілки і чашки. Ті, хто виїхав з Донецької та Луганської областей все це змушені купувати. Більшість цих людей, звичайно, бідні. Скільки їх? За даними соціальних служб, 1,7 млн осіб. Мені все-таки здається, що близько 1 млн" , - заявила Лібанова.

"На відміну від розвинених країн, в Україні поширена бідність серед працюючих, причому не тільки серед некваліфікованих або працюють неповний робочий день, а серед лікарів, вчителів, науковців, тобто бідність характерна для працюючих людей з високим рівнем освіти. По-друге, воістину нездоланним бар'єром є народження другої дитини, не кажу вже про багатодітні родини", - додала вона.

Нагадаємо, раніше Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що проблему бідності в Україні можна вирішити за рахунок тіньової економіки.


Источник: https://censor.net.ua/ua/n404491
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору