EN|RU|UK
 Політика України
  1306  6

 Перелома буде через суд вимагати від НАБУ і САП якнайшвидшої передачі "справи ОПЗ" до суду

Голова Наглядової ради Одеського припортового заводу-перший заступник глави НАК "Нафтогаз України" Сергій Перелома подасть в суд на Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, якщо вони будуть зривати процесуальні строки передачі так званої "справи ОПЗ" до суду.

Про це він заявив у інтерв'ю газеті "Факты и комментарии". За його словами, повністю свою правоту він зможе довести лише під час розгляду звинувачень по суті, пише РБК Україна.

"Підозру мені було пред'явлено 14 липня, за законом у НАБУ і САП є два місяці, щоб обвинувальний акт був переданий до суду. А це - середина вересня. Відтак дивно виглядає нещодавня заява прокурора САП Назара Холодницького, що справа можливо буде направлена до суду тільки в жовтні-листопаді. Більше того, тепер НАБУ хоче відтягнути це ще далі - аж на 4 місяці. І весь цей час тримати мене і Миколу Щурікова під домашнім арештом. Причому під смішним приводом - проведення нової експертизи для визначення збитків", - пояснив Сергій Перелома.

Він робить висновок, що на момент пред'явлення підозр у НАБУ і САП не було ніяких доказів провини, крім фіктивних експертиз. "Нас голосно звинуватили і тепер намагаються це довести. Чого домагається звинувачення, відтягуючи передачу до суду? Можливо, хочуть щось сфальсифікувати і "намалювати". Але я хочу довести в суді свою невинуватість якомога швидше", - підкреслив він.

Говорячи про нинішню ситуацію на ОПЗ, Сергій Перелома привернув особливу увагу до ролі одеського губернатора Міхеїла Саакашвілі в зриві приватизації заводу.

"Всі скандали навколо ОПЗ почалися з заяв Саакашвілі в листопаді 2015. Після цього було розпочато кримінальне провадження одеською поліцією і прокуратурою, які очолювали його соратники. Далі справи були передані НАБУ і САП, де за дивним збігом обставин працює ще один соратник Саакашвілі - Гізо Углава", - зазначив голова наглядової ради ОПЗ.

Він підкреслив, що атаки на ОПЗ закінчилися закономірним результатом - зривом приватизації підприємства. "Великі гроші люблять тишу, скандали їх відлякують, - сказав Перелома. - Всі 7 іноземних компаній відразу ж відмовилися від участі в конкурсі".

У підсумку, підкреслив голова наглядової ради, стартова ціна заводу знижена вдвічі і тепер "відкриваються двері для олігархічного капіталу, в тому числі і російського походження".

"Дії Саакашвілі повинні бути розслідувані відповідними органами. Адже держбюджет уже втратив мінімум 6,5 млрд. грн. Ці кошти могли піти і на армію, і на соцзабезпечення, і на медицину. Приміром, за ці мільярди можна модернізувати 600 танків Т-64 до рівня сучасного "Булата" або закупити в Європі понад 1 300 найсучасніших реанімобілів. В результаті брудної піар-кампанії астрономічна сума, по суті, вкрадена в України", - зазначив Сергій Перелома.

Нагадуємо, глава Одеської облдержадміністрації Міхеіл Саакашвілі заявив 30 серпня: "Довели до ручки цей завод (ОПЗ. - Ред.). Збиток на 100 млн щомісяця. Тому що корупція і розтерзання. Але залишати це в руках, які всі розкрадалися, теж не вихід. Я зустрічався позавчора з прем'єр-міністром, він мені обіцяв, що до кінця місяця знизять. Я сподіваюся, що він обіцянку виконає... Довели його до ручки корупціонери, які зараз кричать про Саакашвілі. Але, вибачте, 100 млн щомісяця? Вся Україна повинна утримувати завод, який повинен принести, як курка, золоті яйця?


Источник: https://censor.net.ua/ua/n404184
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору