EN|RU|UK
 Економіка, Суспільство
  8245  66
Матеріали за темою:

 Мінфін радить зробити навчання студентів на магістратурі тільки на платній основі

Мінфін виступає за навчання студентів на магістратурі у вищих навчальних закладах виключно на контрактній формі навчання (за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб).

Про це йдеться в рекомендаціях Мінфіну Міністерству освіти і науки щодо розподілу витрат і надання кредитів із загального фонду проекту державного бюджету на 2017 рік, про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Українські новини.

"З метою переходу на систему отримання студентами освітньо-кваліфікаційного рівня "магістр" тільки на контрактній формі навчання (за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб), під час розрахунку граничних обсягів видатків на освіту на 2017 рік зменшено видатки за загальним фондом Міністерства культури в обсязі 1 785 000,5 гривень, Міністерству освіти і науки - 159 687 000,6 гривень, Міністерству фінансів - 1 699 000,5 гривень", - йдеться в рекомендаціях.

Також у Мінфіні повідомляють, що відповідно до основних напрямків бюджетної політики на 2017 рік задля підвищення адресності надання фінансової допомоги учням і студентам, враховуючи матеріальний стан під час розрахунку граничних обсягів видатків на освіту на 2017 рік, пропонують скоротити витрати на стипендії.

"Враховано витрати на забезпечення стипендіями тільки учнів і студентів із числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів 1-3 груп, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до закону "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", аспірантам і докторантам", - підкреслено в документі.

Також читайте: "Стипендії були, є і будуть", - Гройсман

Крім того, Мінфін хоче привести показники державного замовлення у відповідність до потреб економіки та суспільства, у зв'язку з чим передбачає під час розрахунку витрат на освіту на 2017 рік зменшення видатків за загальним фондом Міністерства культури на 4 761 000,2 гривень, Міносвіти - 166 426 000,8 гривень і Мінфіну - 1 483 000 гривень.

Також, згідно з рекомендаціями, передбачено зменшення загального фонду витрат на Міносвіти у зв'язку зі збільшенням співвідношення кількості студентів на одного викладача з 12 до 14 осіб.

Як повідомляли, Міносвіти виступає за отримання соціальної стипендії великою кількістю студентів, які її потребують. Натомість Мінфін заперечує скорочення стипендіального фонду під час зміни системи виплати стипендій студентам.

Міносвіти підтверджує намір переходу на нову систему виплати стипендій студентам з 2017 року.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n404167
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору