EN|RU|UK
 Політика України
  2802  13

 Україна повинна включитися до геополітичної ініціативи "Адріатика - Балтика - Чорне море" - депутат Кацер-Бучковська

Про це заявила народний депутат від "Народного фронту" Наталія Кацер-Бучковська, коментуючи результати Саміту голів держав ініціативи "Адріатика - Балтика - Чорне море", який відбувався 25-26 серпня у місті Дубровник (Хорватія). Учасниками Саміту були Австрія, Болгарія, Хорватія, Чехія, Естонія, Литва, Латвія, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Китай і США.

При цьому народний депутат висловила здивування, що в такому важливому міжнародному заході не взяла участь Україна, повідомили в прес-службі НФ.

Дивіться також на Цензор.НЕТ: "Україна нарешті повернулася у свою європейську сім'ю, як заповідав Франко", - Яценюк. ФОТО+ВІДЕО

"На превеликий жаль, делегація з України була відсутня попри те, що організатори заздалегідь направили українській стороні офіційне запрошення. Україна змарнувала можливість долучитися до співпраці в сферах енергетики, транспорту та економіки. Такі ситуації не повинні повторюватися. Україні треба використовувати усі можливі шляхи на міжнародній арені для посилення власної енергетичної безпеки», - заявила представник фракції "Народний фронт".

Вона повідомила, що особливий акцент під час зустрічі в Дубровнику був зроблений на посиленні енергетичної безпеки Центральної Європи, зокрема реалізації проекту газового коридору "Північ - Південь".

На думку Наталії Кацер-Бучковської, Україна мала використати цей саміт для протистояння намаганням Росії підірвати нашу енергетичну безпеку шляхом побудови альтернативних газопроводів в обхід української газотранспортної системи.

Народний депутат вважає, що долучившись до роботи цього форуму, Україна могла би посилити позиції своєї енергетичної дипломатії для співробітництва в Балто-Чорноморсько-Адріатичному регіоні. При цьому Наталія Кацер-Бучковська нагадала, що в Україні вже були зроблені поодинокі зусилля щодо таких інтеграційних процесів.

"Як, наприклад, контейнерний поїзд "Вікінг", який сполучає Україну, Литву і Білорусь і в перспективі може відкрити шлях на Близький Схід. Або відновлення "шовкового шляху", який пролягатиме за маршрутом від Балтійського до Жовтого моря через Польщу, Україну, Чорне море, Кавказ, Центральну Азію і Китай", - розповіла вона.

У зв'язку з цим народний депутат повідомила, що 15 вересня 2016 р. відбудеться спільне засідання двох парламентських комітетів - комітету у закордонних справах і комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки на тему "Енергетична дипломатія як інструмент посилення енергетичної безпеки України".

Наталія Кацер-Бучковська - фахівець у галузі інвестицій та енергетики. Закінчила юридичний факультет Львівського національного університету ім. І. Франка; Університетський коледж Лондону (University College London). Працювала в девелоперських та інвестиційних компаніях. З листопада 2014 року народний депутат України 8-го скликання (від ПП "Народний фронт", №54 у списку), голова підкомітету з питань сталого розвитку, стратегії та інвестицій Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n404076
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору