EN|RU|UK
 За кордоном
  21421  129

 Токіо залишить росіян на Курилах, якщо Росія поверне острови, - японські ЗМІ

Японська влада готова гарантувати право на проживання росіян на островах південних Курил, на які претендує Токіо.

Про це пише газета "Майнити", повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на РИА "Новости".

У травні прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив про "новий підхід" до територіального питання. Однак досі конкретний зміст позиції Токіо не розкривався.

Японія наполягає на своїх правах на чотири острови - Кунашир, Шикотан, Ітуруп і Хабомаї. При цьому Токіо гарантує, що поважатиме права місцевих жителів. Така позиція влади повинна надати конкретного змісту переговорам про терміни та умови передачі територій, пише газета.

Як очікується, ця пропозиція буде обговорюватися і в ході двостороннього саміту у Владивостоці в п'ятницю, і на переговорах заступників міністрів закордонних справ, які в середньому проходять раз на два місяці.

У Токіо вважають, що в разі вирішення питання по островам, Росія зі свого боку також повинна визнати права японців, які проживали тут до 1945 року. При цьому, за даними "Майніті", в уряді Японії існує думка, що визнання права на проживання росіян може трактуватися як визнання островів де-факто російською територією, що суперечить офіційній позиції Токіо.

Видання відзначає, що поки невідомо, наскільки готова на поступки з цього питання Росія.

Японія претендує на Кунашир, Шикотан, Ітуруп і Хабомаї, посилаючись на двосторонній Трактат про торгівлю і кордони 1855 року. Повернення островів Токіо поставив умовою укладення мирного договору з Росією, який після закінчення Другої світової війни так і не був підписаний.

Позиція Москви полягає в тому, що південні Курили увійшли до складу СРСР за підсумками Другої світової війни, і російський суверенітет над ними, що має відповідне міжнародно-правове оформлення, сумніву не підлягає.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n404009
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору