EN|RU|UK
 Київські новини
  8712  8

 Суд заарештував скандальну ділянку, на якій розташоване озеро Качине, і заборонив проводити на ній будівництво

Дарницький райсуд Києва заарештував земельну ділянку на розі вул. Здолбунівської та вул. Тепловозної, на якій уже понад рік триває конфлікт між забудовником КП "Житлоінвестбуд-УКБ" та активістами, які захищають від знищення озеро, розташоване на цій ділянці.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на КиевVласть.

Як наголошується, 12 серпня 2016 року за клопотанням Київської прокуратури № 2 Дарницький райсуд арештував земельну ділянку на розі вул. Здолбунівської та вул. Тепловозної (фактично - на перетині вул. Здолбунівської та просп. Григоренка), відому як озеро Качине. Також суд заборонив будь-які дії зі знищення або перетворення цього водного об'єкта.

Крім того, в результаті роботи групи депутатів, створеної в КМДА, яка встановила робочий контакт із Київською прокуратурою №2, були виявлені численні факти порушення чинного законодавства, які група змогла підтвердити документально. Отримані висновки голова комісії направив у прокуратуру з проханням порушити клопотання про накладення арешту на ділянку (кадастровий номер 80000000000: 90: 146: 0146), і про заборону продовження будівельних робіт.

Нагадаємо, на ділянці по вул. Здолбунівській на перетині з вул.Тепловозною (фактично на розі з вул. П. Григоренка) КП "Житлоінвестбуд-УКБ" (ним керує депутат Київради від БПП В'ячеслав Непоп) має намір звести шестисекційний багатоповерховий будинок на 1276 квартир. Ця земля була передана під забудову рішенням Київради від 26 грудня 2014 року. Навесні 2015 року почалися підготовчі роботи до будівництва. Забудовник почав засипати водойму. Активісти стверджують, що вона є озером, тоді як міська влада і "Житлоінвестбуд-УКБ" посилаються на рішення КП "Інститут генерального плану міста Києва" про відсутність водойм на цій ділянці. У березні 2016-го роботи продовжилися. 29 березня відбулось засідання в КМДА, на якому представник Інституту управління та економії водних ресурсів заявив, що відповідно до Водного Кодексу України ця водойма є озером на ділянці колишнього русла річки.

КП "Житлоінвестбуд-УКБ" посилається на нібито остаточну експертизу, проведену "Науково-дослідним центром екологічної безпеки і природокористування" при Міністерстві екології та природних ресурсів. Він вважає цю ділянку заболоченою місцевістю. При цьому такий висновок зроблено "відповідно до наданих на розгляд матеріалів", тобто, повноцінна експертиза не була проведена.

При цьому існує рішення Управління водних ресурсів у м. Києві та Київській області, яким водойма на Здолбунівській визнається озером. Аналогічний висновок зробив Інститут управління та економії водних ресурсів. Проектні рішення з приводу ліквідації цього озера не узгоджувалися з Держагенством водних ресурсів.

19-20 квітня сталася кривава сутичка між захисниками озера й охоронцями, яких найняв забудовник. Депутат Київради від цього округу Анна Сандалова ("Самопоміч") звинуватила в протистоянні главу "Житлоінвестбуд-УКБ" Непопа.

За водоймою закріпилася неформальна назву "Озеро Качине".

Непоп неодноразово обіцяв провести відкриті громадські слухання з приводу озера, але досі не провів.

Мер Києва Віталій Кличко в коментарі Цензор.НЕТ зазначив, що вважає знищення водойми на перетині Здолбунівської і Григоренка законним.

Пізніше Дарницький районний суд Києва відмовив прокуратурі в накладенні арешту на цю ділянку.

На сьогоднішні в КМДА створена робоча груп з врегулювання цього конфлікту, метою якої є пошук компромісу.

Крім того, є інформація, що вся дозвільна документація була видана "Житлоінвестбуд-УКБ" на будівництво на ділянці навпроти - на перетині вулиць Здобуновської і Тепловозної, тоді як фактично озеро розташоване на розі Здолбунівської та просп. П. Григоренка.

Дарницький районний суд відкрив провадження у справі проти активістів, які виступають на захист озера Качиного в Києві від забудови. Позов поданий компанією "Азур Груп" з вимогою відшкодувати збиток за те, що активісти знесли паркан, перешкоджаючи будівництву на перетині вулиці Здолбунівської та проспекту П. Григоренка і таким чином захищаючи озеро, розташоване на цій ділянці. Третьою стороною виступає забудовник КП "Житлоінвестбуд-УКБ".

23 червня була оприлюднена відповідь Державної інспекції сільського господарства в м.Києві на лист столичної прокуратури, в якій зазначається, що відведення земельної ділянки під скандальну забудову на перетині вулиці Здолбунівської та проспекту П. Григоренка у Дарницькому районі Києва було розроблене і затверджене зі значними порушеннями земельного законодавства і законів України.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n403096
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору