EN|RU|UK
 Економіка
  5619  44

 Бездіяльність "Укрзалізниці" щодо гірничо-металургійного комплексу вдарить по курсу гривні, - Галасюк

Бездіяльність ПАТ "Укрзалізниця" щодо перевезення вантажів гірничо-металургійного комплексу негативно позначиться на економічній безпеці країни та курсі національної валюти, вважає глава Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк.

"Така ситуація може спричинити не тільки часткову втрату позицій українських металургів, а й ослаблення гривні, і новий виток інфляції. Тобто, це стосується кожного жителя України, а не тільки промисловців. Перевезення "Укрзалізницею" сировини для ГМК впливають на обсяги виплавки і експорту сталі і металопрокату з неї. А експортна виручка формує торговий баланс, який визначає стабільність або сповзання курсу гривні ", - повідомив він в коментарі бізнес-порталу UAprom, передає 112.

За його словами, через високу імпортну залежність української економіки девальвація значною мірою обертається інфляцією, тобто, зростанням цін у магазинах. "В остаточному підсумку, це удар по кишені кожного українця. І цей удар не залежить від бажання чи розуміння всього механізму", - уточнив нардеп.

Галасюк нагадав, що українська металургія - це чверть промисловості, а гірничо-металургійний комплекс приносить 25% експортної виручки. "Тобто, ГМК, хочеться цього комусь чи ні, сьогодні - острів української промисловості і багато в чому всієї економіки. Тому перекривати йому "кисень" у вигляді недопоставок сировини для виробництва продукції, на яку є попит у світі - критична помилка. Її ціна може становити 1,8 млрд дол., тобто майже 5% товарного експорту країни", - підкреслив голова Комітету.

"Я впевнений, що уряд повинен відреагувати! Масштаб проблеми і її далекосяжні наслідки не дозволяють її ігнорувати. І Комітет, і Радикальна партія будуть тримати ситуацію на контролі з боку парламенту і допомагати, щоб уникнути подібних проблем у майбутньому, якщо для цього знадобляться законодавчі зміни", - сказав Галасюк.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n403030
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору