EN|RU|UK
 Політика України
  26457  220

 Порошенко закликав Константинопольський патріархат невідкладно вирішити питання автокефалії УПЦ: "Ми не будемо спостерігати за втручанням іншої країни в наші церковні справи". ВIДЕО

Президент Петро Порошенко вважає, що Українська православна церква гостро потребує автокефалії.

Про це він сказав під час урочистих заходів із нагоди Дня хрещення Київської Русі-України, передає Цензор.НЕТ.

...
Відео 112

"У цей історичний день ми молимося під хрестом святого рівноапостольного Володимира. З величного постаменту він ніби благословляє древні київські пагорби, якими ступала нога ще Андрія Первозванного. Благословляє всю нашу Русь-Україну, яка стоїть у віках вже понад тисячу років після Володимирового Хрещення, - і стоятиме вічно! Володимир відчув могутній потенціал християнства. Справа Володимира була епохальною в житті українського народу, за що князя і назвали Великим. Це був видатний реформатор, який сильною рукою повів Україну на Захід і прищепив їй західну культуру. Вогник благодатного вогню ми отримали з Константинополя, звідки прибули до нас перші єпископи і священики. З Цар-города христова віра прийшла до Києва, на береги Дніпра, і вже саме звідси поширилася на інші східнослов'янські терени та сусідні народи. Константинопольська Церква для нас була, є й буде Церквою-матір'ю, до якої ми, її чада, зверталися і будемо звертатися по допомогу, - в тому числі у подоланні розділення, яке сьогодні болить православним українцям", - заявив Порошенко.

Також читайте: Єдина українська помісна православна церква - запорука національної безпеки, - Парубій

"За рік, що минув від попереднього Дня Хрещення, багатолітніми трудами Його Всесвятості Варфоломія відбувся історичний Святий і Великий Собор Православної Церкви - хоча його й намагалися зірвати деякі деструктивні сили. Ми знаємо: багато зусиль було докладено Його Всесвятістю для організації Собору і дуже раді тому, що він успішно відбувся й ухвалив важливі документи.
За цей рік як український Президент я мав добру нагоду зустрітися з Вселенським Патріархом. Твердо переконався, що Його Всесвятість молиться за Україну і думає над тим, як допомогти нам вирішити наші проблеми. Сьогодні я особливо радий вітати серед нас його високоповажного представника, архієпископа Тельміського Іова. Перекажіть, владико, Його Всесвятості, що Православна Церква в Україні потребує невідкладної уваги з боку Вселенського Константинопольського Престолу. Він - єдиний, хто спроможний допомогти православним України об'єднатися та врегулювати канонічний статус Української Церкви в структурі світового Православ'я", - додав Президент.

"Соціологічні опитування показують, що дедалі більша кількість православних громадян України хочуть мати, - як це заведено в усьому православному світі і більшості православних країн - єдину помісну автокефальну церкву. Церкву, євхаристійно й молитовно поєднану, але адміністративно незалежну від інших церковних юрисдикцій. Це історичний тренд, який не може оминути і Україну. До тих же, хто цього ще не відчуває, хотів би апелювати словами покійного Митрополита Володимира Сабодана: "Автокефалія - це спосіб організації церковного життя, свідчення кількісного та якісного зростання Церкви, її здатності до самостійного буття". Світлої пам'яті владика нагадував, що завжди після здобуття незалежності державою починалася дискусія про автокефалію. Так було в Греції, Сербії, Румунії, Болгарії, Грузії, Албанії тощо. Ясно, що ми не будемо байдуже спостерігати за втручанням іншої держави в наші церковні справи, за її спробами використати в своїх інтересах почуття частини українських православних. І це одна з причин, чому Верховна Рада аргументовано звернулася до Архієпископа Константинополя і Нового Риму, Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні. Слід виходити з давнього канонічного принципу: громадянським та земельним розподілам нехай слідує і розподіл церковних справ", - підкреслив він.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": День Хрещення Русі-України - свято нашого вибору на користь свободи і гідності, - Яценюк

"З великою надією в Києві сприйняли звістку про те, що Священний Синод Константинопольського Патріархату створює спеціальну комісію для розгляду заяви українського парламенту. Впевнений, що завдяки участі Його Всесвятості у вирішенні цього важливого питання між Українською Церквою та Константинополем складуться унікальні стосунки, які дозволять подолати чимало негативних тенденцій у житті сучасного Православ'я. Шановна українська громадо! Усі ми пишаємося тим, що наша країна за 25 років засвідчила відданість демократії; демонструвала й демонструє повагу до прав і свобод громадян, національну релігійну толерантність. Як, для прикладу, не порадіти тому, що сьогоднішнє християнське свято прийшли розділити з нами глави інших церков. Переконаний, що релігійний мир, взаємна повага державно-церковного партнерства є вагомим здобутком України. І ми це надбання маємо берегти особливо тепер, у час великих випробувань", - резюмував Порошенко.Источник: https://censor.net.ua/ua/n399429
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору