EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  23023  209
Матеріали за темою:

 "Просимо вибачити кривди, заподіяні нашим братам, українцям, польськими руками", - колишні польські президенти, міністри і політики відповіли українським колегам щодо історичного примирення.

Екс-президенти Польщі Лех Валенса, Олександр Кваснєвський і Броніслав Коморовський, а також польські політики, громадські, культурні діячі та журналісти в листі-відповіді на звернення української еліти вибачили і попросили вибачення за трагічні події на Волині 1943-1944 років.

Текст листа під назвою "Брати українці" оприлюднено на сайті Liberte.pl, передає Цензор.НЕТ із посиланням на ЛігаБізнесІнформ.

"Нас тішить ваш лист зі знаменними словами "просимо вибачити", в якому ви не ухиляєтеся від відповідальності за кривди, завдані полякам у сорокові роки минулого століття. Ми також віддаємо шану жертвам братовбивчих польсько-українських конфліктів. Дякуємо за ваш лист і просимо вибачити кривди, заподіяні нашим братам, українцям, польськими руками ", - йдеться в листі.

Читайте також: Сейм Польщі не розглядатиме постанову щодо українсько-польських відносин часів Другої світової до саміту НАТО, - Парубій

Автори звернення нагадують слова Івана Франка, сказані у 1894 році, про те, що серед слов'ян нема двох інших народів, які були б настільки близькими, як поляки та українці, - пише Радіо Свобода.

"З часом, на наше спільне нещастя, на зміну єдності прийшла ненависть і націоналізм, а також їхня рідна дитина - злочин, якого зазнали поляки та українці на Волині, у Східній Галичині, на Холмщині, у Бескидах та на Перемиській землі", - зазначено в листі.

Тому, твердять автори звернення, вони дуже втішені листом з України, де є слова "просимо вибачити" і в якому українці не уникають відповідальності за кривду, заподіяну полякам у сорокових роках минулого століття. "Ми також віддаємо шану жертвам братовбивчих польсько-українських конфліктів", - наголошено в документі.

Також дивіться: "Нам потрібен щирий діалог, а не політичне з'ясування стосунків", - польські депутати написали відповідь українським колегам щодо історичного примирення. ДОКУМЕНТ+ВІДЕО

Польські політики і діячі закликали суспільства та парламенти обох держав не забувати, що Іван Павло ІІ, Єжи Ґедройць і Яцек Куронь закликали українців і поляків до примирення.

На думку авторів листа, відшкодуванням провин у стосунках між двома народами має стати "кування справжнього братерства". Це потрібно робити "наперекір польській та українській малодушності, у добрі, але також у погані часи, які, можливо, починаються у нашій спільній Європі, над якою нависла загроза націоналізмів та російського імперіалізму".

Вони написали: "Висловлюємо вам наше захоплення та солідарність у боротьбі з агресором, який понад два роки окуповує частину української землі, намагаючись не допустити здійснення вашої мрії про життя в об'єднаній Європі".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Польські священики відповіли на лист українців про прощення Волинської трагедії

Відкритий лист до "братів-українців" адресували троє колишніх польських президентів - Лех Валенса, Олександр Кваснєвський та Броніслав Коморовський. Крім них, звернення підписали колишні міністри закордонних справ Польщі Анджей Олеховський, Адам Ротфельд, Радослав Сікорський та Ґжеґож Схетина, який тепер є лідером найбільшої опозиційної польської партії "Громадянська платформа". Серед підписантів - відомі польські політики Павел Коваль і Ружа Тун, легендарні діячі "Солідарності" Владислав Фрасинюк, Збіґнєв Буяк, головний редактор видання Gazeta Wyborcza Адам Міхнік, головний редактор тижневика Newsweek Polska Томаш Ліс.

Два тижні тому в іншому дусі відповіли на лист українських політичних лідерів, духовенства й інтелектуалів до польської громадськості про примирення двісті парламентарів від владної нині в Польщі партії "Право і справедливість". Серед іншого, в авторів того листа викликала занепокоєння нинішня історична політика України, передусім "уславлення осіб, які відіграли неоднозначну роль у Другій світовій війні".

Також читайте: Спікери парламентів Польщі та України обговорять можливе рішення Сейму щодо Волинської трагедії

На початку червня, напередодні 73-х роковин Волинської трагедії, українські політичні діячі, представники духовенства й інтелігенції звернулися до польської громадськості з відкритим листом примирення. Вони попросили вибачення у поляків, пообіцявши забути взаємні кривди. Також вони закликали не вдаватися до різких і непродуманих декларацій, які дозволять спільним ворогам використати їх супроти Польщі та України. Лист підписали, зокрема, колишні президенти України Леонід Кравчук, Віктор Ющенко, голова УПЦ Київського патріархату Філарет, голова УГКЦ Святослав Шевчук.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n396044
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору