EN|RU|UK
 Політика України
  6342  16
Матеріали за темою:

 Зміни до Конституції в частині правосуддя опубліковані в "Голосі України"

В Україні офіційно опублікований закон "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)".

Відповідний закон №1401-VIII опублікований у парламентській газеті "Голос України" №118, датованій середою 29 червня 2016 року, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Згідно з Прикінцевими та перехідними положеннями цього документа, зміни до Конституції щодо правосуддя набирають чинності через три місяці з дня, наступного за днем публікації відповідного закону, т. Е. З 30 червня 2016 р. Водночас положення, яке стосується визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду (МКС), набирає чинності через три роки.

Також читайте: Через зміни Конституції в частині правосуддя питання імпічменту зависне, - глава ВАСУ Нечитайло

2 червня 2016 року Верховна Рада остаточно затвердила (прийняла в цілому) закон про внесення зміни до Конституції України щодо правосуддя. За закон проголосували 335 народних депутатів за необхідних 300 голосів для остаточного затвердження конституційних змін. У той же день Верховна Рада також прийняла нову редакцію закону про судоустрій і статус суддів, який повинен імплементувати конституційні зміни.

Зміни до Конституції в частині правосуддя підвищують віковий ценз для обіймання посади судді - ним може стати громадянин України не молодше 30 років (раніше - не молодше 25 років). Як і раніше суддею можна буде працювати до 65 років. Крім того, збільшений стаж роботи в галузі права, необхідний для призначення на посаду судді - тепер це п'ять років (було - три роки). Також в Основному законі більше немає вимоги про те, що претендент на посаду судді повинен не менше 10 років проживати в Україні.

Також читайте: Петренко розповів, що буде із суддями, яких призначав Янукович

Замість Вищої ради юстиції в Україні з'явиться Вища рада правосуддя, повноваження якої будуть ширшими, ніж у ВРЮ. Так, Вища рада правосуддя буде приймати рішення про звільнення судді з посади та переведення в інший суд, давати згоду на затримання чи арешт судді, а також приймати рішення про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя. Також прописаний порядок формування Вищої ради правосуддя, яка буде складатися з 21 члена.

Згідно зі змінами до Основного закону, будь-яка особа може подати конституційну скаргу до Конституційного суду, якщо вважає, що застосований в остаточному судовому рішенні у її справі закон України суперечить Конституції держави.

З Конституції вилучили норми, які передбачали наглядові функції прокуратури. Згідно з прийнятими змінами, ліквідується інститут "народних засідателів".

Крім того, тепер Конституція передбачає, що "Україна може визнати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду на умовах, визначених Римським Статутом Міжнародного кримінального суду, проект якого вносить до Верховної Ради президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя. Згоду на затримання й арешт судді тепер буде давати не Верховна Рада, а Вища рада правосуддя".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n395404
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору