EN|RU|UK
 Суспільство
  50905  407

 Православні України очікують створення незалежної від інших держав єдиної помісної церкви, - Порошенко

порошенко

Створення єдиної помісної православної церкви відповідатиме інтересам і сподіванням українського суспільства.


Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив Президент Петро Порошенко під час зустрічі з представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій.

"В умовах гібридної війни, коли Україна протистоїть збройній агресії сусідньої держави, наші вороги намагаються використати релігійний фактор в своїх інтересах. І найголовніша духовна зброя нашої перемоги, те чого боїться ворог, - це наша єдність. Атаки спрямовані, насамперед, на те, щоб розколоти нашу державу і розхитати її зсередини", - підкреслив глава держави. Президент наголосив, що попри міжнародну підтримку боротьби України проти агресора перемога залежить від самих українців - їхньої віри та зусиль.

Глава держави підкреслив, що суспільство вимагає від всіх державних органів працювати на єдність та сподівається на це від релігійних організацій.

Читайте також: Порошенко провів нараду щодо прискорення будівництва автодороги Одеса-Рені

"Очевидно, що в сьогоднішній ситуації багатьом віруючим важко погодитись із існуючим роз'єднанням українського православ'я. Звичайно, що я кардинально не допускаю, щоб держава втручалася - і я цього не допущу - у міжцерковні взаємини. Це справа віруючих та церков. Але й ігнорувати волю народу теж не гоже, так само, як неприпустимо допустити втручання в ці процеси іншої держави", - підкреслив Президент. Глава держави висловив готовність допомогти реалізувати ті рішення, які запропонують самі предстоятелі Українських церков.

Президент підкреслив, що соціологічні опитування показують, що дедалі більша кількість православних громадян України хочуть мати, - як це заведено в усьому православному світі та більшості православних країн - єдину помісну автокефальну церкву - "церкву, євхаристійно й молитовно поєднану і дуже важливо - адміністративно незалежну від інших держав".

Глава держави вкотре наголосив, що для української держави незмінною залишається повага до свободи совісті та релігійних почуттів українських громадян. "Переконаний, що релігійний мир і взаємна повага, державно-церковне партнерство є вагомим здобутком нашої держави і Україна характеризується церковним миром та злагодою з часів незалежності. І це наше надбання ми маємо берегти та розвивати", - зазначив Петро Порошенко, додавши, що в цьому є вагомою частка зусиль Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, якій в цьому році виповнюється двадцять років.

Також читайте: "Усім нам потрібно володіти мовою глобального спілкування - англійською", - Порошенко

Президент також привітав іудейську громаду зі святом Песах, яке відзначається сьогодні. Глава держави нагадав, що сьогодні більшість українців відзначають Лазареву суботу, завтра - Вербну неділю, а 1 травня - велике свято Великдень. "Наближення цього свята ще раз нагадує про важливість віри, надії і любові у нашому житті", - наголосив Петро Порошенко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n385881
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 5 з 5
<<<1 2 3 4 5
Сторінка 5 з 5
<<<1 2 3 4 5
 
 
 
 
 
 вгору