EN|RU|UK
 Події
  8520  94

 Убивство Грабовського пов'язане з його професійною діяльністю, - колеги адвоката

Убивство адвоката Юрія Грабовського може бути пов'язане з його професійною діяльністю. Тому українська влада повинна захистити всіх адвокатів у країні.

Про це заявили колеги Грабовського після церемонії прощання з убитим, інформує Цензор.НЕТ з посиланням на Інтерфакс-Україна.
"Ми розуміємо, що адвокатура таким чином знищується, навіть знищується фізично. Ми звернулися до всіх правоохоронних органів, звертаємося до президента (з проханням. - Ред.) захистити адвокатів. Звертаємося до суддів, які просто зобов'язані при перших погрозах адвокатам застосовувати заходи безпеки", - сказала Глава Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова.
Ізовітова наголосила, що для всіх адвокатів України є справою честі захистити пам'ять Ю.Грабовського, і вони все для цього робитимуть.

Вона переконана, що вбивство Ю.Грабовського пов'язане з його професійною діяльністю. "Ми висуваємо єдину версію, що його смерть пов'язана з адвокатською професійною діяльністю, особисті мотиви ми виключаємо", - заявила Л.Ізовітова.

Читайте також: Прощання з убитим адвокатом Грабовським в Києво-Печерській Лаврі. ФОТОрепортаж

Голова асоціації повідомила, що адвокати проводять власне розслідування, але про це йтиметься на стадії досудового розслідування і в суді, коли потрібно буде надавати докази. Вона також вважає закономірним, що розслідуванням вбивства Ю.Грабовського займається військова прокуратура.

"Ми розуміємо, що військова прокуратура взяла до свого провадження цю справу, бо остання справа, в якій брав участь Юрій Грабовський, була пов'язана з розслідуванням військової прокуратури (справа російських спецназівців, затриманих у Луганській області)", - сказала Л.Ізовітова.

У свою чергу, заступник голови Національної асоціації адвокатів України Валентин Гвоздій зазначив, що про вбивство Ю.Грабовського писали провідні світові ЗМІ, зокрема, Wall Street Journal, The New York Times та ін.

Він наголосив, що за останні три роки в Україні відзначається "найсильніший наступ на адвокатуру".

"Майже кожного тижня ми чуємо сумні новини, а іноді й трагічні. Тільки за березень у нас дві смерті адвокатів, загинули двоє наших колег, серед яких Юрій. Це пов'язано з професійною діяльністю в кожному випадку", - сказав він.

Адвокат зазначив, що великою проблемою є те, що в українському суспільстві наразі відбувається ототожнення адвоката з клієнтом. "Я закликаю цього не робити. Ми як священики, лікарі, маємо захищати кожного, хто потребує захисту", - сказав В.Гвоздій.

Також читайте: Адвокат Соколовська оприлюднила фото підозрюваних у вбивстві Юрія Грабовського. ФОТО

Він також повідомив, що сестра Ю.Грабовського визнана постраждалою у справі про його вбивство, її інтереси захищає адвокат Ігор Черезов.

"Ми співпрацюємо, але є таємниця слідства, тому все, що я зараз можу сказати, - це те, що Юрій загинув насильницькою смертю, яку не можна побажати навіть злому ворогові", - підсумував він.


Источник: https://censor.net.ua/ua/n382372
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору