EN|RU|UK
 Суспільство
  3610  92

 Фейсбук у 2020 році запустить програму протидії дезінформації в Україні, - менеджер із публічної політики Крук

У першій половині 2020 року фейсбук запустить в Україні фактчекінгову програму і буде позначати потенційні маніпуляції в стрічці новин.

Про це, відповідаючи на питання журналіста "Детектор медіа", заявила менеджер з публічної політики щодо України в фейсбук Катерина Крук під час форуму "Основні виклики свободи слова в Інтернеті: український і світовий контекст", передає Цензор.НЕТ.

"Ми зараз готуємося до розширення глобальної програми протидії дезінформації в Україні. У нас є система, яка відпрацьована у світі — це програма під назвою Тhird-party fact-checker. Ми співпрацюємо із локальними фактчекінговими організаціями, які допомагають нам перевіряти контент. Це працює за кількома принципами — звичайно, ми використовуємо machine learning і просимо фактчекерів перевірити наші внутрішні передбачення щодо того, яка інформація або з яких сайтів може бути маніпулятивною. Також вони самі можуть моніторити і надсилати інформацію нам", — зазначила Катерина Крук.

За її словами, фейсбук має 46 глобальних партнерів, які займаються перевіркою інформації, але партнерів в Україні поки нема.

"У нас є потенційна співпраця, але ще не підписаний контракт і, відповідно, ми готуємося на 2020 рік, щоб запустити цю програму в Україні", — сказала Крук.

Перевірку інформації компанія довіряє іншим організаціям, бо не має технічної можливості набрати штат експертів, щоб робити це самостійно. Катерина Крук зазначила, що фейсбук не втручатиметься у роботу локальних фактчекерів.

Фейсбук також візуально виділятиме у стрічці інформацію, яка має ознаки маніпуляцій.

"Інший рівень, над яким ми зараз працюємо, — це технічне позначення того, як люди можуть бачити у своїй стрічці новин потенційну маніпулятивну інформацію. Коли в нас буде локальний фактчекінг, який зможе перевіряти інформацію, ми відповідним чином будемо графічно виділяти її і попереджати людей, що вона може бути маніпулятивною, давати їм контекстну інформацію або посилання на статтю, яка розвінчує певний міф", — зауважила Катерина Крук.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3165421
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору