EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  2455  75
Матеріали за темою:

 Перспектива саміту нормандської четвірки проясниться після підтвердження ОБСЄ розведення сил у Петрівському і Золотому, - постпред РФ при ОБСЄ Лукашевич

У процесі врегулювання ситуації на Донбасі намітилися деякі зрушення, і за сприятливої динаміки будуть створені умови для підготовки до саміту в "нормандському форматі".

Як передає Цензор.НЕТ, про це заявив постійний представник РФ Олександр Лукашевич на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні. Текст його виступу наводиться на сайті МИД РФ.

"У нинішніх умовах "м'яч" значною мірою на боці Києва, якому належить здійснити імплементацію  "формули Штайнмаєра" в законодавство України. Разом з тим важливо розуміти, що узгодженням її тексту в Контактної групи не вичерпуються всі необхідні поправки, пов'язані з наданням Донбасу особливого статусу на постійній основі", - йдеться у виступі Лукашевича.

Він підкреслив, що перспектива проведення саміту нормандської четвірки "стане зрозумілою після підтвердження СММ розведення сил і засобів в Петрівському і Золотому".

Російський постпред сказав, що лідери України, Франції, ФРН та Росії за підсумками їхніх зустрічей в Парижі в 2015 у  році і в Берліні в 2016 році прийшли до розуміння про необхідність розведення сил і засобів у Станиці Луганській, Петрівському і Золотому, а також письмової фіксації в Тристоронній контактній групі "формули Штайнмаєра".

"Виконання цих доручень якраз і відкриває шлях для нового саміту "нормандської четвірки". В іншому разі зустріч заради зустрічі навряд чи буде затребувана. Українському керівництву не варто намагатися використовувати саміт у "нормандському форматі" тільки для вирішення своїх внутрішньополітичних завдань, а не для просування у врегулюванні", - сказав Лукашевич.

Він нагадав, що на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську 1 жовтня було погоджено механізм введення особливого статусу Донбасу за "формулою Штайнмаєра" і позначена готовність відновити з 7 жовтня розведення сил і засобів у Золотому і Петрівському.

Він особливо відзначив, що "в нинішніх умовах не може бути жодного "плану Б"."Єдино можливий шлях - політико-дипломатичне врегулювання внутрішньоукраїнської кризи за допомогою повного виконання всіх положень схваленої резолюцією 2202 СБ ООН мінського "Комплексу заходів" від 12 лютого 2015 р. на основі прямого діалогу Києва з Донецьком і Луганськом", - підкреслив Лукашевич.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3152299
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору