EN|RU|UK
 Політика України
  10398  181

 "Такий підхід не відповідає Конституції", - Зеленський пояснив, чому ветував закон про держпідтримку "Пласту"

Визнання "Пласту" єдиною в країні скаутською громадською організацією, яка отримує державну підтримку, не відповідає Конституції.

Про це йдеться в поясненні президента Володимира Зеленського, чому він ветував закон №0976 і повернув його на доопрацювання в Раду, передає Цензор.НЕТ.

"Визначення законом однієї скаутської громадської організації як єдиної в Україні національної скаутської організації фактично створює переваги і привілеї для її функціонування й отримання нею державної підтримки, а також створює ризик неможливості створення і подальшої діяльності вже створених інших скаутських організацій, а отже, і обмеження права громадян на свободу об'єднання в такі громадські організації. Такий підхід не відповідає Конституції України", - йдеться у відповіді Зеленського.

Більше того, пише президент, механізми держпідтримки "Пласту" не узгоджені з ч. 2 ст. 95 Конституції (винятково в законі про держбюджет визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків).

Крім того, закон не враховує закладений у Бюджетному кодексі України принцип самостійності бюджетної системи держави, за яким держбюджет і місцеві бюджети є самостійними під час визначення напрямів використання бюджетних коштів.

"З огляду на викладене, не можу підтримати закон України "Про державне визнання і підтримку "Пласту" - національної скаутської організації України" в запропонованій редакції", - заявив Зеленський.

Однак, з огляду на вагомий внесок українського пластового руху у становлення української державності, Зеленський запропонував доопрацювати зазначений закон з метою визначення засад державної підтримки розвитку "Пласту".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3146832
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору