EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  2209  85

 Скалецька про пріоритети своєї роботи в Міністерстві охорони здоров'я: Зростання народжуваності, збільшення тривалості життя та здоров'я дитини

Міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька назвала пріоритети своєї роботи в Міністерстві охорони здоров'я

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "LIGA.net", про це вона розповіла сьогодні на пресконференції.

За її словами, пріоритетами є три ключові блоки: забезпечити роботу екстреної медичної допомоги - маршрутизація, диспансеризація, наявність відділень інтенсивного лікування; трансплантологія - ухвалення відповідного закону; доступна якісна високотехнологічна медична допомога - сюди входить фармполітика, кадрова політика.

"Ми працюватимемо над збільшенням тривалості життя. Люди віком 55 років мають проблеми якщо не з тиском, то із серцем. Ми маємо працювати над тим, щоб такі проблеми починалися значно пізніше, людина жила довше", - зазначила вона.

Ключовою буде і робота щодо зростання народжуваності.

За її словами, дані свідчать про те, що за останні п'ять років народжуваність в Україні скоротилася на 40%. Також у пріоритеті - здоров'я дитини та інклюзивність. Серед найближчих завдань, за словами Скалецької, підготовка порядку реагування на інфекційні захворювання, оскільки немає централізованої, єдиної процедури. По-друге, - забезпечити вакцини для дорослих.

Серед першочергових кроків - щоб усе населення мало доступ до лікаря первинного рівня, а не тільки 28 млн українців, які підписали договір із сімейним лікарем.

Будуть порушені й питання оплати праці лікарів, оскільки в окремих медзакладах, за її даними, зарплата за збільшеного навантаження становить, як і раніше, 5000-6000 грн.

Нагадаємо, раніше Скалецька представила співробітникам МОЗ свою команду.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3146358
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору