EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  18084  336
Матеріали за темою:

 Польща, США й Україна підписали газову угоду

Представники Польщі, США та України підписали у Варшаві угоду про співпрацю з метою посилення регіональної безпеки газопостачання.

У 2021 році Польща зможе поставляти Україні 6 мільярдів кубометрів газу, пише Цензор.НЕТ із посиланням на Польське радіо.

Таку декларацію висловив уповноважений польського уряду в справі стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наїмський.

За словами міністра Пйотра Наїмського, мета газової угоди - диверсифікація поставок газу в Україну, яка в цьому є залежною від Росії. Така можливість відкриється в момент розбудови терміналу скрапленого газу у Свіноусті та будівництва газопроводу Baltic Pipe, який з'єднає Польщу з Норвегією. Необхідно також побудувати газотранспортну систему в Польщі.

Пйотр Наїмський повідомив, що зараз Польща може постачати в Україну приблизно 1,5 млрд кубометрів газу. За два роки потужність газопорту в Свіноусті збільшиться на 50 відсотків - до 7,5 млрд кубометрів. Завдяки цьому буде можливість приймати скраплений газ зі США, який придбає українська сторона, або Україна може купити газ у польської Нафтогазової компанії.

Американський міністр енергетики Рік Перрі сказав, що США допомагають Польщі зменшити залежність від російського газу і гарантувати постачання сировини. За його словами, завдяки Польщі скраплений газ може допомогти союзникові, Україні, уникнути загрози обмеження постачання російського газу.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк наголосив, що залежність від Росії має не лише економічні, але й політичні наслідки. Єдиний вихід, як він сказав, - диверсифікувати поставки. Тому наступним кроком є можливість доступу до скрапленого газу з інших країн, насамперед із США.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3145744
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору