EN|RU|UK
 Суспільство, Здоров'я
  2110  186

 Недовіра до вакцин - "тренд" постсовєцьких країн, - МОЗ

79% людей у світі згодні з твердженням, що вакцини безпечні. В Україні цей показник значно нижчий - лише 29%.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я з посиланням на дослідження Wellcome Global Monitor.

"Опитування засвідчує, що така недовіра характерна для постсовєцьких країн - низький рівень довіри до вакцинації також характерний для Білорусі та Росії. Результати дослідження також показують: у світі вакцини вважають ефективними 84% людей, тоді як в Україні - 50%. В опитуванні взяли участь понад 140 000 осіб з більш ніж 140 країн світу", - йдеться в повідомленні.

"Це дослідження показує загальний тренд - дуже низький рівень довіри до вакцинації в постсовєцьких країнах. Совєцька система, яка нехтувала інтересами людини, сприяла недовірі до держави, зокрема і до системи охорони здоров'я", - зазначили в міністерстві.

За даними Міністерства охорони здоров'я за 2018 рік, в Україні рівень охоплення щепленнями дітей до року залишається низьким: 71% вакцинація від поліомієліту, 69,3% - від дифтерії та правця, 67 % - від Гепатиту В.

"Недовіра українців до вакцинації - результат десятиліть дезінформації з боку представників антивакцинаторських рухів. Фейкові новини та антивакцинальна пропаганда разом з дефіцитом вакцин у минулі роки підірвали довіру до програм імунізації. Внаслідок цього з’явилася велика група людей, які з різних причин не отримали необхідні щеплення, що створює високі ризики виникнення спалахів небезпечних інфекційних хвороб та є загрозою національній безпеці країни", - наголосили в МОЗ.

МОЗ України закликає перевірити наявність проведеної вакцинації в дітей та ревакцинації в дорослих, і в разі необхідності якомога швидше отримати щеплення.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3142787
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору