EN|RU|UK
 Суспільство
  798  9

 Росія не пускає спостерігачів ОБСЄ до окупованого Криму, і цим руйнує основи організації, - Чубаров

Замість спостерігачів ОБСЄ порушення прав людини в окупованому Криму відстежують представники громадських організацій, вважає глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Довго так, на його думку, тривати не може.

Про це Чубаров заявив у середу на пресконференції в Києві, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ".

"Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не включає до своїх звітів, як оперативних, так і поточних, висвітлення ситуації на території тимчасово окупованого Криму. Я б взяв на себе сміливість сказати, що багато у тій діяльності, яку мала була б вести спеціальна моніторингова місія ОБСЄ, виконують громадські організації, такі як "Кримськотатарський ресурсний центр", яка має детальний аналіз ситуації з правами людини в Автономній Республіці Крим", - сказав Чубаров.

Продовження такої ситуації, вважає політик, є неприпустимим, "як для України, так і для діяльності цієї поважної організації".

За його словами, на початку липня, перебуваючи на літній сесії у парламентській асамблеї ОБСЄ в Люксембурзі, він звернувся до глави МЗС Словаччини та чинного голови ОБСЄ Мирослава Лайчака з питанням "Що заважає, щоб спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні відвідала Крим?".

У відповідь, зазначив Чубаров, Лайчак сказав, що рішення в ОБСЄ ухвалюються консенсусом, а оскільки Росія проти того, щоб моніторингова місія ОБСЄ в Україні відвідувала Крим, візити до Криму здійснюватися не можуть.

Коментуючи цю ситуацію, глава Меджлісу заявив, що відмова відвідувати Крим і загалом моніторити ситуацію з правами людини на цій окупованій українській території - руйнує основи самої організації.

"Не може бути вічною ситуація, коли одна з країн, причому та, яка порушує принципи, покладені в основу створення ОБСЄ, буде виступати проти того, щоб ця організація виконувала свої основні повноваження і всі робитимуть вигляд, що нічого такого не відбувається", - заявив Чубаров.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3140608
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору