EN|RU|UK
 Політика України
  11935  253

 Зеленський вніс у Раду законопроект про конфіскацію незаконних активів і покарання за їх придбання

Президент України Володимир Зеленський 16 липня вніс до Верховної Ради законопроект №10461 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за придбання таких активів".

Як передає Цензор.НЕТ, текст законопроекту опубліковано на сайті ВРУ.

У пояснювальній записці зазначено, що законопроект направлено для відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, а також для "введення інституту стягнення в дохід держави необґрунтованих активів [чиновників]".

"Законопроектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України положеннями, що встановлюють кримінальну відповідальність за придбання [чиновником] активів, вартість яких більш ніж на 12 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (204 тис. грн) перевищує його законні доходи", - йдеться в пояснювальній записці.

Також проект пропонує законодавчо врегулювати процедуру конфіскації незаконних активів.

"У зв'язку з цим передбачається введення в Цивільному кодексі України окремої підстави для припинення права власності, визначення видів активів, які можуть визнаватися необґрунтованими, і межа вартості таких активів (вартість, яка у 500 і більше разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб)", - йдеться в записці.

Розгляд справ про визнання необґрунтованими активів і їх стягнення пропонується віднести до юрисдикції Вищого антикорупційного суду, право звернення до суду - Національному антикорупційному бюро після узгодження зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою.

"Ухвалення проекту закону дозволить запровадити правові підстави для притягнення до кримінальної відповідальності осіб, винних у незаконному збагаченні, а також для стягнення в дохід держави необґрунтованих активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", - додали автори законопроекту.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3138096
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору