EN|RU|UK
 Суспільство
  1940  89

 Україна має активізувати зусилля у боротьбі з піратством і підробками, - ЄС

Від 50% до 70% електроніки і побутової техніки, 60% алкогольних напоїв та 40% кави, що продаються в Україні - підробка або незаконно ввезені на територію країни товари.

Представники ЄС занепокоєні тим, що Україна повільно виконує зобов'язання у сфері авторського права, торгових марок і патентів, які взяла на себе в рамках Угоди про асоціацію. Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на прес-службу представництва ЄС в Україні.

Як відомо, Україна взяла на себе зобов'язання привести своє законодавство у сфері інтелектуальної власності у відповідність з нормами ЄС та практиками правозастосування.

Так, наша країна має намір створити спеціалізований суд з питань інтелектуальної власності - відбір його суддів планують завершити до кінця 2019 року.

Одночасно триває створення нового офісу інтелектуальної власності, яке планується завершити в 2020 році.

За даними компаній-членів "Європейської бізнес-асоціації", минулого року в Україні частка фальсифікованих або незаконно ввезених товарів включала серед іншого: каву - 40% (близько 25 млн доларів), алкогольні напої - 60% (близько 400 млн доларів), агрохімічні продукти - 25% (близько 200 млн доларів), побутова техніка та електроніка для певних категорій - від 50% до 70% (300-400 млн доларів).

Представники ЄС зазначили, що порушення прав інтелектуальної власності завдає великих збитків українській економіці, оскільки призводить до зменшення інвестицій і надходжень до державного бюджету, а також не дозволяє створювати робочі місця у творчих та інноваційних галузях. До того ж такі порушення становлять значний ризик для громадян, які часто просто не знають, чи безпечні товари, які вони купують. Крім того, зв'язок між підробками й організованою злочинністю становить велику загрозу для суспільства.

В ЄС контрафактна і піратська продукція становить близько 7% імпорту, або 121 млрд євро на рік.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3135519
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору