EN|RU|UK
 Політика України
  15537  89

 Зеркаль у Міжнародному суді ООН: Версія Росії - маячня. Вона намагається створити альтернативну реальність і маніпулювати фактами. ВIДЕО

Заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль назвала російські заперечення щодо наявності у Міжнародного суду ООН юрисдикції за позовом України про порушення РФ конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації затягуванням процесу з метою уникнути відповідальності.

"Учора Росія показала своє ставлення до міжнародного права. Це зневага до права і народу України. Це затягування процесу з метою уникнути відповідальності за своє незаконне поводження. Це спотворення принципів міжнародного права з метою легітимізації своєї руйнівної діяльності. І, нарешті, коли все це не спрацьовує, в хід йде заперечення всіх відомих фактів", - сказала Зеркаль на виступі в суді в Гаазі у вівторок, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Відео 5 канал

Заступниця міністра підкреслила, що Росія вже зробила численні порушення міжнародного права, а тепер прагне уникнути відповідальності за все без винятку. Дипломатка також звернула увагу суддів на те, що припис Суду про відновлення діяльності Меджлісу в Криму, а також про освіту українською мовою залишається без виконання російською стороною.

"Росія не хоче, щоб цей суд розглядав справу України по суті. Зате вона намагається створити альтернативну реальність і маніпулювати фактами. Дозвольте бути відвертою: версія фактів, яку ви почули вчора - нісенітниця. Росія передчасно вимагає обговорити факти на цьому тижні, оскільки на стадії розгляду по суті, з повним і належним вивченням всіх доказів, Росія не зможе захистити свою поведінку", - зазначила дипломатка.

На її думку, Росія продовжує спотворювати справу, представляючи її як політично мотивовану і надуману.

"Цього тижня перед вами стоїть єдине питання - це питання юрисдикції. Пане голово, адвокати України нададуть чіткі аргументи, наша справа представлена на ваш розгляд належним чином", - резюмувала Зеркаль.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна подала позов до Міжнародного суду ООН для притягнення Російської Федерації до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації упродовж її незаконної агресії проти України. Позов подано в межах Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Слухання в Міжнародному суді ООН у Гаазі (Нідерланди) за позовом України для притягнення Росії до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації упродовж її агресії проти України відбулися 6-9 березня 2017 року. Україна представила аргументи 6 та 8 березня, Росія - 7 та 9 березня. Позов на 45 сторінках опубліковано на сайті суду.

Читайте: Судовий процес України проти РФ у Гаазькому суді покажуть онлайн

12 червня 2018 року Україна подала меморандум, який описує і доводить усі порушення конвенцій з боку Росії.

12 вересня Росія передала на розгляд Міжнародного суду свої попередні зауваження, Москва наполягає на відсутності у суду юрисдикції для розгляду справи.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3130442
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору