EN|RU|UK
 Політика України
  29529  351

 Речниця Зеленського Мендель: Ситуація в Харкові навколо пам'ятника Жукову - яскравий приклад непродуманості гуманітарної політики останніх років

Ситуація в Харкові навколо пам'ятника маршалу Жукову - яскравий приклад непродуманості і недосконалості гуманітарної політики, яка проводилася останніми роками.

Як передає Цензор.НЕТ, про це на сторінці в Facebook написала призначена сьогодні речниця глави держави Володимира Зеленського Юлія Мендель.

На її думку, ця ситуація також є свідченням "крайньої необхідності введення процедур народовладдя і нової якості діалогу між владою і суспільством.

"Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" закладає правову колізію. Він вимагає перейменувань та знесення пам`ятників радянським діячам, але водночас робить винятки для випадків, коли такі історичні пам’ятки пов`язані із опором і вигнанням нацистських окупантів з території України. (Пункти д) та є) частини 4 статті 1 Закону).

Отже, закон не вимагає знесення пам`ятника. Але правова колізія, пов’язана з ним - так само як з перейменуванням проспекту - наявна. Тим більше, за відсутності громадського консенсусу з цього питання у місті Харкові.

Президент вважає, що розв’язання подібних колізій у рамках закону є справою винятково територіальної громади міста. Що передбачає проведення громадських консультацій і слухань та досягнення оптимального рішення, яке б задовольнило всі зацікавлені сторони.

Міський голова як лідер територіальної громади має бути арбітром у цьому протистоянні і організувати процес пошуку оптимального рішення, а не ставати на чийсь бік.

Реакцію на ситуацію з боку МЗС РФ президент вважає черговим втручанням у внутрішні справи суверенної держави і застерігає російську сторону від повторення подібних кроків.

Президент закликає міську владу Харкова провести широке обговорення ситуації в територіальній громаді. Він також закликає національну поліцію та прокуратуру надати правову оцінку подіям, що сталися 2 червня", - написала Мендель.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3130319
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору