EN|RU|UK
 Суспільство
  20676  252

 МОЗ "відправив у відставку" електрофорез і грязьові ванни

Міністерство охорони здоров'я вводить низку нових посад для відновлення функціональних можливостей пацієнтів. Ці фахівці будуть використовувати методи з доведеною ефективністю замість застарілого грязелікування.

Про це виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун написала на своїй сторінці в Facebook, інформує Цензор.НЕТ.

"Лікування" ваннами з глиною, парафіном або електрофорез - остаточно в минулому ... Це - важливий крок у подоланні недовідних і малоефективних методів реабілітації. Наприклад, електрофорез - досі поширений метод функціональної реабілітації, втім, це аж ніяк не свідчить про його ефективність", - написала вона.

Супрун наголосила, що апаратна фізіотерапія - лише допоміжний засіб реабілітації. Вона може зменшувати біль і запалення, прискорювати регенерацію тканин і розсмоктувати рубці. На цьому можливості електрофорезу вичерпуються.

У зв'язку з цим МОЗ вводить низку нових посад для відновлення функціональних можливостей пацієнтів: лікаря фізичної та медичної реабілітації, фізичного терапевта, ерготерапевта (він допоможе відновити втрачені або обмежені функції руху і координації, заново вчити людину жити в нових для неї умовах, допомагаючи досягти максимальної самостійності в побуті).

"Також у мультидисциплінарній команді з реабілітації мають бути психолог, соціальний працівник, медсестра / медбрат, мовний терапевт та інші фахівці за потребою", - додала Супрун.

Вона зазначила, що відновлення нормальної діяльності людини - це не апарати або процедури без доказової бази. Це професійні лікарі та команди, які використовують новітні методи для відновлення функціональних можливостей пацієнта.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3129156
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору