EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  29274  716

 У команді Зеленського пропонують списати ФОПам 7,4 млрд грн боргів за ЄСВ

У команді нового президента України Володимира Зеленського пропонують списати понад 7 мільярдів гривень боргів фізичних осіб-підприємців за Єдиним соціальним внеском (ЄСВ), що накопичилися з 2016 року.

Як передає Цензор.НЕТ, про це "Новому времени" повідомив Данило Гетманцев, який відповідає за економічний і податковий напрям у майбутній адміністрації президента Володимира Зеленського.

За його словами, ФОПам можуть списати 7,4 млрд грн заборгованості за Єдиним соціальним внеском (ЄСВ), яка накопичилася станом на 1 січня 2019 року.

"Значна частина цих ФОПів - сплячі. Проблема введення "подушного податку" на ФОП у 2016-му полягала в тому, що багатьом довелося закритися без будь-якого перехідного періоду, навіть тим, хто реально працював, але, наприклад, сезонно", - пояснив проблему Гетманцев.

Він зазначив, що це питання ще має пройти громадське обговорення, після чого буде розроблено остаточний варіант відповідного проекту закону.

"Планується спочатку публічне обговорення, врахування зауважень, а далі внесення до Верховної Ради як законодавчої ініціативи президента", - сказав він.

Зазначимо, ЄСВ як об'єднані страхові соціальні внески було введено в Україні з 1 січня 2011 року з моменту набуття чинності закону України №2464-VI.

ЄСВ замінив чотири обов'язкові державні соціальні збори: пенсійний, "безробіття", соцстрах (лікарняні), "нещасний випадок". Ставки ЄСВ диференціювалися залежно від виду платника, а також залежно від класів професійного ризику виду діяльності.

Для фізичних осіб - підприємців мінімальний ЄСВ до 2016 року становив 34,7% від розміру мінімальної зарплати, але із 1 січня 2016 року ставка ЄСВ знижена до 22% для всіх категорій платників.

За словами Гетманцева, попри те, що ЄСВ зменшили майже вдвічі, було введено обов'язковий мінімальний платіж для кожного ФОПа, незалежно від того, працював він чи ні.

"Є багато людей, які реально не здійснювали діяльність. Є ті, хто реєстрував ФОПи ще в 14-15 роках і забув про них, їм постійно ніхто нічого не говорив, зараз же після закінчення трьох років, коли вже спливають терміни давності за цими нарахуваннями, про них згадують і надсилають податкові повідомлення, і реально нічого зробити не можна, тому що дійсно за законом вони мають платити. Нам здається, що неправильно платити податок за ту діяльність, що не здійснювалася", - сказав Гетманцев.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3126119
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 8 з 8
<<<1 2 3 4 5 6 7 8
Сторінка 8 з 8
<<<1 2 3 4 5 6 7 8
 
 
 
 
 
 вгору