EN|RU|UK
 За кордоном
  2394  43

 МВС Росії хоче отримати доступ до лікарської таємниці, прикриваючись небезпечністю громадян з "психічною патологією"

Російське МВС попросило віце-прем'єра РФ Тетяну Голікову дозволити отримувати дані про пацієнтів, які є лікарською таємницею.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "КоммерсантЪ".

Відомство хоче отримати дані про росіян, "які становлять небезпеку для оточуючих". Зокрема, дані про тих, хто має різні психічні розлади, різні стадії алкоголізму і хворі на наркоманію, уточнює видання.

Згідно з даними МВС, в 2018 році кожен третій, хто вчинив злочин, був у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння.

Варто зазначити, що відомство вже не вперше просить отримати дані про росіян у медичних установах.

Відсутність такої інформації фактично позбавляє поліцію можливості виконувати обов'язки щодо запобігання злочинам, вважають у МВС Росії. У МОЗ поки на запит не відповіли. Професійна спільнота, а також правозахисники вже виступили проти доступу правоохоронних органів до даних про пацієнтів.

Російське суспільство психіатрів та Інститут імені Бехтерева підготували спільну відповідь. У ній наголошується, що пропозиція МВС "є надлишковою, не відповідає заявленим (в листі. - Ред.) цілям, а також нормам Конституції РФ і чинного законодавства".

Психіатри заперечують, що частка суспільно небезпечних дій осіб з психічними розладами та розладами поведінки "в загальній кількості злочинів відносно невелика і відображає не стільки рівень захворюваності психічною патологією, скільки рівень криміналізації суспільства".

Психіатри відзначають, посилаючись на лист МВС Росії, що частка суспільно небезпечних дій, скоєних особами в стані неосудності, "становила всього 0,76%". Фахівці кажуть, що з тих, хто скоїв злочини в стані неосудності, "далеко не всі спостерігалися у лікарів-психіатрів і перебували під диспансерним наглядом".

"Злочинів, скоєних в стані алкогольного і наркотичного сп'яніння, - 36% від усіх злочинів, - йдеться у відповіді псіхіатров.- Однак вчинення правопорушення в стані сп'яніння не означає, що правопорушник страждає алкогольною чи наркотичною залежністю". Надання МВС бази даних, за висновками медиків, "суперечить принципам медичної етики" і "фактично стигматизує осіб з психічними розладами та розладами поведінки, оскільки ґрунтується на переконанні, що психічне захворювання саме по собі передбачає схильність до вчинення злочинів".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3124832
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору