EN|RU|UK
 Політика України
  1219  72
Матеріали за темою:

 Це знищення зусиль щодо врегулювання конфлікту, - Польща закликала Росію відмовитися від видачі паспортів на окупованому Донбасі

Польща підтримує суверенітет і територіальну цілісність України у визнаних міжнародною спільнотою кордонах і засуджує дії Росії, яка має намір видавати паспорти жителям окупованої частини Донбасу.

Про це повідомила прес-служба посольства Польщі в Україні, передає Цензор.НЕТ.

"Ми однозначно засуджуємо здійснювану Росією політику "паспортизації", що вже використовувалася російською владою у випадку інших конфліктів. Вважаємо, що підписаний Президентом Володимиром Путіним указ, який дає можливість набуття мешканцями окупованого Донбасу російського громадянства за спрощеним порядком, явно суперечить духові Мінських угод" , - йдеться в повідомленні.

У посольстві наголосили, що таке рішення Росія ухвалила через кілька днів після оголошення результатів голосування на президентських виборах в Україні, визнаних міжнародною спільнотою. Це, на думку польських дипломатів, є черговою спробою дестабілізації України й посяганням на її територіальну цілісність.

До того ж, додали в посольстві, такі паспорти не можуть бути дійсними документами для подорожі.

"Польща, разом із групою членів Ради Безпеки ООН, закликає Росію припинити дії, спрямовані на знищення зусиль з урегулювання конфлікту, та повернути Україні можливість охоплення контролем власної території. Обидві сторони конфлікту мусять докласти всіх зусиль, аби виконати зобов`язання, взяті в межах Мінських угод", - йдеться в заяві посольства.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям так званих "ДНР" і "ЛНР".

Глава МЗС України Павло Клімкін назвав рішення РФ щодо спрощення видачі паспортів населенню "Л/ДНР" новим етапом окупації Донбасу.

Україна також вже звернулася до Ради безпеки ООН у зв'язку з введенням президентом РФ Володимиром Путіним спрощеного порядку прийому в російське громадянство мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3124503
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору