EN|RU|UK
 Економіка
  11899  62

 Польща і Німеччина відмовилися від нафти з РФ через її низьку якість. ДОКУМЕНТ

Польща зупинила транзит нафти нафтопроводом "Дружба", білоруська сторона отримала відповідну телефонограму від компанії PERN (оператор польської ділянки "Дружби").

Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише "Белта".

"Ми отримали лист від PERN, що НПЗ в Польщі і Німеччині не можуть приймати і переробляти нафту з такими показниками, з якими вона зараз приходить в пункт приймання поставок "Адамове". О 22.00 за варшавським часом (23.00 за мінським) 24 квітня вони призупинили відбір, тобто припинили транспортування нафти в Польщу в пункті "Адамове" на невизначений термін", - повідомив головний інженер ВАТ "Гомельтранснафта Дружба".

Відповідно до цього повідомлення "Гомельтранснафта Дружба" направило телефонограму в Брянськ про зупинку транзиту по західному напрямку в зв'язку з поставками неякісної нафти і відмовою PERN приймати її.

"На заході нафтопровід від Мозиря в західну сторону повністю зупинений, засувки закриті. Зберігається поставка нафти по іншій гілці в обсягах, необхідних для транзиту в напрямку України, це близько 40 тис. т на добу", - поінформував головний інженер ВАТ "Гомельтранснафта Дружба" .

У повідомленні оператора польської ділянки "Дружби" також зазначається, що продовження поставок нафти з підвищеним вмістом хлоридів спричиняє ризик серйозної промислової аварії як для НПЗ, так і для логістичної системи PERN. Інформацію про зупинку транзиту в польському напрямку БЕЛТА підтвердила також прес-секретар концерну "Білнафтохім" Марина Костюченко.

"Білнафтохім" вже протягом тижня б'є на сполох у зв'язку з поставками неякісної нафти, що надходить з російської сторони, терпляче веде переговори з "Транснафтою" і наполягає на якнайшвидшому вирішенні питання забезпечення білоруських НПЗ і трубопровідної системи нафтою, що відповідає стандарту. Однак російська сторона затягує вжиття оперативних заходів, незважаючи на обіцянки вирішити питання протягом 2-3 днів", - сказала Марина Костюченко

"Наші сусіди не стали чекати, і в зв'язку з відмовою всіх НПЗ приймати і переробляти нафту з підвищеним вмістом хлорорганіки польський оператор PERN припинив прийом нафти. Це спричиняє втрату репутації російських постачальників нафти в Європу і, на жаль, ускладнює роботу білоруського трубопровідного транспорту і Мозирського НПЗ", - додала прес-секретар.

Польща і Німеччина відмовилися від нафти з РФ через її низьку якість 01

Как сообщалось, "Белнефтехим" на прошлой неделе заявил о резком ухудшении качества российской экспортной смеси Urals, поступающей транзитом в участок магистрального нефтепровода ОАО "Гомельтранснефть Дружба". Из-за этого было повреждено дорогостоящее оборудование на Мозырском НПЗ. Оба белорусских нефтеперерабатывающих завода - Мозырский НПЗ и ОАО "Нафтан" - вынуждены снизить загрузку мощностей.

Ранее стало известно, что Украина усилила контроль за качеством нефти в своих нефтепроводах из-за некачественной российской нефти, поставляемой в Беларусь. В Беларуси заявили, что планируют найти альтернативу российской нефти и импортировать нефть через черноморские и балтийские порты.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3124287
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору