EN|RU|UK
 Політика України
  2151  61

 Країни-члени НАТО збільшують внески до Трастових фондів для підтримки України

Країни-члени НАТО збільшують власні внески в низку Трастових фондів (ТФ) для підтримки України. Зокрема, йдеться про ТФ з роззброєння, захоронення радіоактивних відходів та медичної реабілітації військовослужбовців, поранених в АТО тощо.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, про це заявив керівник проектів трастового фонду НАТО Фредерік Пежо під час зустрічі з віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе.

"НАТО й надалі підтримуватиме Україну на її шляху до євроатлантичної інтеграції, збільшуючи фінансові внески до цільових фондів", - наголосив Фредерік Пежо. Він додав, що роботу Трастового Фонду з медичної реабілітації військовослужбовців буде продовжено до 2021 року та буде виділено кошти на реалізацію низки проектів.

Своєю чергою, Віце-прем`єр-міністр подякувала за послідовність і стійку позицію сторони НАТО та наголосила, що попри політичну турбулентність і зміну керівництва держави, курс на євроатлантичну інтеграцію залишається незмінним. "Уряд докладе всіх зусиль задля продовження курсу України для набуття членства в Альянсі. Працюємо далі над визначеними напрямами", - зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Також вона поінформувала сторону НАТО щодо ухвалення Указу Президента України "Питання європейської та євроатлантичної інтеграції", який визначає завдання та обов’язки державних органів влади в Україні на реалізацію стратегічного курсу до ЄС та НАТО. "Документ надає системності та впорядкованості роботі державних структур в Україні, не залишаючи простору для маніпуляцій та перекладання відповідальності", - підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

У свою чергу, Глава Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков подякував Віце-прем`єр-міністру за незмінність євроатлантичного курсу та посилення інституційної спроможності, а також запевнив у подальшій підтримці України стороною НАТО.

Сторони також обговорили організацію візиту до Києва Генерального менеджера Агенції НАТО з підтримки та постачання (NSPA), який планується у травні цього року. Фредерік Пежо повідомив, що представники NSPA планують передати Реабілітаційному центру для військовослужбовців на спортивно-навчальній бази Міноборони "Тисовець" спеціальний автобус, обладнаний для комфортного транспортування поранених бійців, а також медичне обладнання для військового шпиталю в місті Ірпінь.

"Передачу автобуса та згаданого обладнання плануємо організувати в рамках офіційної церемонії. Це буде добрим сигналом підтримки України з боку НАТО", - підкреслив Фредерік Пежо.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3124264
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору