EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  3699  23

 Конкурс на глав митниці і податкової має бути зупинений, - нардеп Антонищак

Конкурс на глав митниці і податкової відбувався з великими порушеннями чинного законодавства.

Таку думку в коментарі Цензор.НЕТ висловив член комітету ВР з питань митної та податкової політики Андрій Антонищак, коментуючи рішення Окружного адміністративного суду Києва зупинити розпорядження Кабміну "Про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади Голови Державної митної служби".

За його словами, конкурс відбувався з великими порушеннями чинного законодавства.

"Десь приблизно за місяць до проведення конкурсу були відомі переможці - це пан Верланов і пан Нефьодов", - заявив нардеп.

Крім того, зазначає Антонищак, "вже в постанові Кабміну, в якій прописано умови проведення конкурсу, були значно розширені вимоги до кандидатів, що дало можливість пану Верланову податися на вакантну посаду керівника митної служби. У пана Верланова стаж роботи лише 10 місяців і є конфлікт інтересів, оскільки він безпосередньо розробляв умови проведення конкурсу на посади голів ДПС і ДМС, а також очолює Міжвідомчу робочу групу з розділення ДФС на ДПС і ДМС. Що стосується пана Нефьодова - це людина, у якої немає спеціальної освіти, він не знає митне законодавство. І це дуже небезпечна тенденція".

Чому позов стосувався тільки конкурсу на главу митниці, Антонищак у відповіді ухилився: "Не хочу давати певні коментарі, але скажу так: конкурс має бути взагалі зупинено. Я зробив те, що мав зробити як громадянин України і як глава комітету податкової і митної політики. У нас чиновники забули, що ми їх призначали. Кабінет Міністрів забув, що він підконтрольний Верховній Раді України, яку вибрав народ. Так я їх до тями приведу. Я їм казав, що ми змусимо їх поважати підкомітет податкової та митної політики".

Він додав, що його позов - це прецедент: "Я не відкидаю, що завтра якась громадська організація подасть такий же позов уже за конкурсом на податкову".

За його прогнозами, конкурс, найімовірніше, буде анульовано: "Від дати оголошення конкурсу до дати, коли мають бути названі його переможці, має минути 45 днів. Крапка. На 46-й - це вже порушення, думаю, що вони не встигнуть" .

Нагадаємо, 16 квітня відбувалося тестування кандидатів на главу Державної митної служби та Державної податкової служби на знання законодавства і вміння вирішувати ситуативні завдання, під час якого народний депутат Андрій Антонищак заявив про поданий позов. Конкурс не був зупинений і в фінал вийшли 6 кандидатів. На місце голови податкової - заступник міністра фінансів Сергій Верланов, заступник міністра юстиції Сергій Петухов, виконавчий директор "Стандарт-Аудит" Дмитро Олексієнко. І на посаду голови митниці - перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, проректор з навчальної роботи Університету митної справи Євген Гармаш і керівник Центру розвитку цифрової економіки Андрій Саварець.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3122985
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору