EN|RU|UK
 Економіка
  14818  73

 Прикордонники масово звільняються через низькі зарплати. Тільки за 2 місяці Держприкордонслужбу залишили 405 військовослужбовців, - BBC

Через низькі зарплати в Держприкордонслужбі України масово звільняються військовослужбовці-контрактники. Покрити брак кадрів намагаються строковиками.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в матеріалі ВВС.

З 1 січня 2019 року військовим структурам підняли грошове забезпечення майже на третину. На 30% зросли зарплати в Збройних силах. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про підвищення на стільки ж виплат поліцейським та рятувальникам. Відзвітувала про покращення грошового забезпечення від січня і Нацгвардія. Однак такого підвищення не було для Державної прикордонної служби.

І хоча МВС, яке є розпорядником коштів прикордонників, анонсувало таке ж зростання зарплат, як і в інших формуваннях, насправді цього так і не сталося. Це призвело до відтоку кадрів. Покрити некомплект намагаються строковиками.

У Державній прикордонній службі визнають, що фонд оплати праці - недостатній для підняття зарплат на 30%. Бюджет свідчить, що на зарплати виділили на 23% більше грошей, ніж минулого року. А прикордонники кажуть, що такого зростання не відчули.

Виявилося, що прикордонна служба направила ці гроші на збільшення мінімальної зарплати у відомстві до рівня 9500 гривень. Адже йти на службу за 7-8 тисяч гривень ніхто не хотів. Для інших військовослужбовців грошей не вистачило.

Саме тому розрив між новачком, який тільки прийшов на службу, і військовим з досвідом, який віддав справі десятки років, незначний.

"Наприклад, розмір грошового забезпечення рядового без вислуги років з лютого 2019 року відповідає розміру грошового забезпечення сержанта з вислугою п'ять років та становить 9500 гривень, на кордоні - 10 тисяч гривень", - пояснюють у прикордонній службі.

За даними відомства, у 2015 році звільнилося 1300 контрактників, приблизно стільки ж у 2016 році. А вже у 2017 та у 2018 році ця кількість збільшилася удвічі - 2912 та 2557 військових.

Офіційно Держприкордонслужба твердить, що проблем з відтоком кадрів немає. Але про реальний стан справ свідчить відновлений в останні роки призов на військову службу. Якщо у 2018 році до прикордонної служби призвали 2750 строковиків, то вже під час лише весняного призову у 2019 році їх буде рекордні 4000. При цьому загальна кількість прикордонного війська не змінювалася - близько 50 000. Для порівняння: до ЗСУ, чисельність яких уп'ятеро більша, навесні призвуть 9000 осіб.

Очевидно, що саме строковиками й планують вирішити проблему некомплекту на кордоні.

"Ми дійдемо до того, що кордон охоронятимуть одні строковики. Це породжує нові ризики, адже це повний непрофесіоналізм та відсутність досвіду на службі. Українські кордони стануть відкритими", - каже ще один прикордонник на умовах анонімності.

Джерела в уряді кажуть, що прикордонна служба на початку року підготувала пропозиції щодо збільшення платні для своїх військових. Проте вони не сподобалися МВС. Відтоді це питання на засіданні Кабміну не розглядали.

Тим часом лави прикордонників продовжують рідшати. Вже в перші місяці цього року, у січні та лютому, звільнилося 405 військових. І якщо для ЗСУ це не така значна кількість, то для прикордонного війська - відчутна.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3121451
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору