EN|RU|UK
 Політика України
  2660  121

 Ми готові до широкої дискусії з експертами і міжнародними партнерами, щоб відновити статтю про незаконне збагачення, - Петренко

Міністерство юстиції готове до широкої дискусії з експертами і міжнародними партнерами для якнайшвидшого поновлення в законодавстві України статті про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.

Про це сказав міністр юстиції України Павло Петренко, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Думаю, це питання буде порушуватися на наших наступних зустрічах (з європейською стороною - ред.). Президент України вніс як невідкладний відповідний законопроект до парламенту. Я дуже розраховую на те, що депутатські фракції підтримають цей законопроект. Ми готові до широкої дискусії з експертним середовищем і з нашими міжнародними партнерами, для того щоб поновити в українському кримінальному законодавстві цю статтю", - сказав урядовець.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи висловлює європейська сторона критику на адресу Конституційного Суду, який ухвалив рішення щодо скасування статті щодо відповідальності за незаконне збагачення, Петренко зауважив, що одним з ключових принципів роботи європейських інституцій є незалежність судової гілки влади.

"Критикувати Конституційний суд, який є незалежним конституційним інститутом – це не в європейських традиціях. Я розумію, що це рішення може подобатися або не подобатися, але зараз воно є частиною української правової системи. Тож його треба виконувати, і треба знаходити максимально швидкі механізми для заповнення цієї прогалини у кримінальному законодавстві", - підкреслив міністр юстиції.

Як повідомлялося, 27 лютого Конституційний суд України оприлюднив рішення про визнання неконституційною статті 368-2 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення).

КС дійшов висновку, що ст. 368-2 не відповідає "вимогам чіткості, точності та однозначності, тому суперечить юридичній визначеності як складовій принципу верховенства права, закріпленого в статті 8 Конституції України".

Конституційний суд вказав, що конституційні приписи щодо презумпції невинуватості і неприпустимість притягнення особи до відповідальності за відмову давати свідчення або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів мають застосовуватися рівною мірою до всіх осіб. Конституція України не допускає звуження або скасування цих гарантій щодо окремих категорій осіб.

У Європейському Союзі спростували доводи КС про цю статтю. Пізніше країни G7 закликали Україну повернути відповідальність за незаконне збагачення.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3121168
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору