EN|RU|UK
 За кордоном
  5505  45

 Спостерігачі на виборах від ОБСЄ замінили слова делегатів від Європарламенту про "розв'язану Росією війну" фразою "конфлікт на сході", їх звинуватили в цензурі

Депутати Європейського парламенту звинувачують Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ в цензурі. Причина - слова євродепутатів "розв'язана Росією війна проти України" представники БДІПЛ ОБСЄ замінили формулюванням "конфлікт на сході".

Про це йдеться в листі депутатів Європарламенту, який потрапив у розпорядження "Радіо Свобода", повідомляє Цензор.НЕТ.

Звернення підписали британська євродепутатка Лінда Макаван та голова комітету Європарламенту з міжнародних справ Дейвід Макалістер.

Вони стверджують, що перед прес-конференцією місії міжнародних спостерігачів 1 квітня БДІПЛ ОБСЄ звернулося до представника Європарламенту по коментар для спільного прес-релізу. Голова делегації від Європарламенту Даріуш Росаті надав текст, у якому згадувалася "розв’язана Росією війна проти України".

Але БДІПЛ ОБСЄ попросило замінили це формулювання фразою "конфлікт на сході". А коли делегати від Європарламенту відмовилися - все одно включили до фінального прес-релізу фразу про конфлікт замість слів про розв'язану Росією війну.

Євродепутати назвали цей випадок "безпрецедентним та неприпустимим".

Лист Європейського парламенту закінчується заявою, що "питання, про яке йдеться, є надзвичайно серйозним", і воно порушує право Європейського парламенту як незалежної та суверенної міжнародної організації висловлювати власні погляди. Перед другим туром виборів Європейьский парламент вимагає пояснень з боку БДІПЛ ОБСЄ і заявляє, що цей інцидент може підірвати робочі відносини та довіру між двома організаціями.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3120802
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору