EN|RU|UK
 За кордоном
  806  17

 В умовах агресивної політики РФ роль НАТО стає важливіше, ніж будь-коли, - МЗС Німеччини

НАТО важливіше сьогодні, в умовах агресивної політики Росії і суперечливих заяв американського президента, ніж будь-коли.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ", про це заявив статс-секретар МЗС ФРН Нільс Аннен, виступаючи в четвер у Бундестазі з нагоди 70-ї річниці НАТО.

"Разом з Європейським Союзом НАТО є основою для мирного співіснування в Європі, центральним форумом для вільного обміну через Атлантику. Ця роль важливіша, ніж будь-коли, через амбівалентне ставлення американського президента до НАТО", - заявив статс-секретар.

Дипломат нагадав, що для багатьох громадян на Заході, в тому числі в Німеччині, НАТО певним чином втратило важливість після закінчення Холодної війни: дехто вважав блок зайвим, інші - даністю. "Обидва бачення виявилися помилковими. Оскільки порядок, заснований на правилах, опинився під тиском, і дедалі агресивніша російська політика впливає на ситуацію в нашому сусідстві, багато хто визнає цінність Альянсу", - сказав Аннен.

Представник МЗС зазначив, що з 2014 року Альянс відновився, основна функція статті 5 знову вийшла на перший план, що було викликано не в останню чергу російською поведінкою. Росія відвернулася від кооперативного підходу (обмінів та співпраці у питаннях спільної безпеки з НАТО), вдавшись до анексії Криму в 2014 році в порушення міжнародного права і війни на сході України. Проте НАТО залишається готовим до розширення попередньої співпраці з РФ, але вирішальним для цього є те, щоб сама Росія була готова діяти відповідно. Поки ж що, окрім України, спостерігаються російське втручання в Сирії, кібератаки та інше, - констатував Аннен.

Він резюмував, що Німеччина готова зробити більший внесок у спільну безпеку.

У ході дебатів у Бундестагу, втім, лунали не лише заяви подібного тону, але й такі, які заперечували потребу втягуватися в нову гонку озброєнь, й навіть заклики (від Лівої партії) відмовитися від співробітництва з НАТО та розпочати тісну оборонну співпрацю з Росією та під її проводом.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3120626
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору