EN|RU|UK
 За кордоном
  3253  36

 На планеті живе вже 7,7 млрд людей, - ООН

До 2050 року населення Землі становитиме 9,7 млрд осіб, а до кінця століття - близько 11 млрд. Водночас рівень народжуваності по всьому світу падає, а люди, багатіють, старіють і переїжджають у міста.

Ці дані озвучені на засіданні сесії Комісії з народонаселення і розвитку, яка сьогодні стартувала в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт організації.

Одночасно зі зростанням кількості населення підвищується очікувана тривалість життя. Ще в 1994 році вона становила в середньому 64,9 років, зараз - 72,3 роки, а до 2030-го зросте ще на 2 роки.

В ООН також зазначають, що за останні 25 років суттєво знизилася кількість людей, що живуть в умовах крайньої бідності.

А ось народжуваність падає: зараз на одну жінку припадає в середньому 2,5 дитини, до 2030 року цей показник буде 2,4. В ООН підрахували, що в 2050 році понад 70% населення світу буде жити в країнах, в яких смертність перевищує народжуваність.

Водночас по всьому світу росте кількість людей старше 65 років. Якщо зараз у Європі їх 19% від загального числа жителів, то до 2050 року буде 28%. При цьому майже половина літніх людей у світі вже зараз не отримують пенсію.

Дедалі більше людей будуть жити в містах. Зараз їх населяє близько 56% світового населення. До 2050 року в містах будуть жити 68% населення Землі.

В ООН вважають, що такі зміни несуть в собі як можливості, так і небезпеки.

"Зростання чисельності населення й економічне зростання привели до величезного зростання масштабів виробництва і споживання, що обернулося неймовірними наслідками для навколишнього середовища", - підкреслила Перший заступник Генерального секретаря ООН Аміна Мохаммед.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3120046
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору