EN|RU|UK
 Політика України
  5644  86
Матеріали за темою:

 Партію Ляшка у 2018 році фінансували ясновидиця, студентка та люди Ригованова, - Чесно

"Радикальна партія" Олега Ляшка у 2018 році отримала рекордні внески від фізичних осіб, серед яких є ясновидиця, студентка та довірена особа кандидата в президенти Руслана Ригованова.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє рух "Чесно".

Зазначається, що в четвертому кварталі загальний бюджет політсили становив понад 66 мільйонів гривень, з яких майже 80% - приватні внески.

Протягом 2016-2017 років частка приватного фінансування партії Олега Ляшка становила лише 2%, але в IV кварталі минулого року кількість фізичних осіб, які профінансували партію, значно зросла.

Від фізичних осіб минулого року "радикали" отримали 52 мільйони гривень, що в 50 разів більше, ніж сукупно за 2,5 роки до цього.

Гроші масово почали надходити у жовтні, а їхня кількість до кінця року постійно зростала.

Від різних людей в один і той самий день нараховувались однакові суми. До прикладу, 10 грудня десятеро людей із Запоріжжя перерахували по 99 тисяч, а 10 жовтня прихильники партії 34 рази надіслали по 14 тисяч гривень.

Згідно з банківськими правилами, якщо сума переказу перевищує 15 тисяч гривень, то в банку мають ідентифікувати особу що здійснює внесок, та скопіювати її документи. Якщо ж внесок менший - цього робити не потрібно.

Суми, які донори перераховували на рахунок партії, зазвичай повторюються. Так, 49 500 перераховували 52 рази, 65 разів віддавали по 99 тисяч, 137 разів перераховували по 100 тисяч гривень, а ще 50 разів по 14 тисяч гривень.

Нардеп Сергій Рибалка 22 грудня десять разів перерахував партії по 49 тисяч гривень.

Як зазначає "Чесно", вони зв'язалися з донорами і всі підтвердили, що перераховували "Радикальній партії" гроші.

Однак, підкреслює рух, не всі жертводавці могли собі дозволити віддати такі суми.

Серед донорів партії Ляшка є нардепи, посадовці, керівники обласних та районних осередків політсили, державні службовці, викладачі університетів та навіть ворожка.

Наприклад, мешканка Вишневого Київської області, Наталія Еріставі, яка позиціонує себе як "ясновидиця з діда-прадіда, білий маг: грошова магія, любовна магія, зняття деструктивних програм" віддала партії Олега Ляшка 118 тисяч гривень.

Майже 50 тисяч гривень дав керівник кіровоградської школи-інтернату І-ІІІ ступенів, ліцею "Сокіл" Сергій Сторчаус. Такі вкладення Сторчаус підтверджує та пояснює особистими вподобаннями.

Його син, Віталій Сторчаус, який працює завідувачем сектору з питань архівної справи районної ради Кропивницького, перерахував Ляшку ще 40 тисяч гривень. У 2017 році він задекларував загалом 117 тисяч гривень зарплати.

Студентка Наталія Соколік, яка ще в жовтні минулого року шукала роботу секретаря із зарплатою в 10 тисяч гривень, вже в грудні перерахувала "Радикальній партії" 99 тисяч гривень. Згодом 49 тисяч їй повернули. До жовтня дівчина працювала касиром торговельного залу на заправці.

"Так, я перераховувала 50 тисяч. А може і 99, точно не пригадую, треба передивитися квитанції", - сказала Соколік і пояснила, що фінансувала "Радикальну партію", бо "їй це подобається".

Асистент кафедри публічного права Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Андрій Худик проспонсорував "Радикальну партію" на 85 тисяч гривень. Згідно із декларацією, Худик у 2017 році заробив 150 тисяч гривень, а в 2018-му отримав 11 193 заробітної плати від "Радикальної партії", якщо вірити фінансовим звітам партії.

Худик підтвердив, що перерахував політсилі близько 50 тисяч, також гроші надсилав його брат.

Інспектор з контролю за забезпеченням навчального процесу в Київському національному економічному університеті Тетяна Балкова профінансувала партію Ляшка на 100 тисяч гривень.

Майже 50 тисяч гривень на партію пожертвувала заступниця редактора районної газети "Тальнівщина" Наталія Сімбірьова, а колишня директорка будинку культури у місті Полонне на Хмельниччині Лариса Кучерова вклала в радикалів 98 тисяч гривень.

Гроші на "Радикальну партію" перерахувала також довірена особа кандидата в президенти Руслана Ригованова. Підприємець Олеся Білецька з Горішніх Плавнів підтвердила, що вона дала на партію Ляшка близько 100 тисяч гривень і водночас є довіреною особою іншого кандидата.

Ще одна довірена особа Руслана Ригованова - Андрій Шлагін із міста Дніпро - профінансував політсилу Ляшка ще на 149 тисяч гривень.

Понад половина довірених осіб Ригованова на Івано-Франківщині - з команди Олега Ляшка або є прихильниками "радикала".

Часто "Радикальну партію" фінансують цілі сім'ї.

Значний внесок зробили народні депутати "Радикальної партії". Так 1,4 мільйона гривень партії дав нардеп, член фракції "Радикальна партія" Сергій Рибалка. Ще по мільйону перерахували народні депутати Сергій Скуратовський та Василь Амельченко. Тетяна Юзькова дала 35 тисяч, Олена Кошелєва - 49 тисяч, Андрій Лозовий - 29 тисяч гривень.

Систематично давав гроші (загалом 60 тисяч) нардеп від "Народного фронту" Євген Дейдей, який неформально приєднався до радикалів. Майже 1,4 мільйона гривень у грудні перерахував колишній нардеп Юрій Парфьонов.

Підприємець і помічник на громадських засадах нардепа Скуратовського Олексій Акопов дав партії Ляшка 99 тисяч гривень. За день до цього ще 100 тисяч дала його дружина. Ще одна помічниця Скуратовського, підприємець Олена Добровольська дала партії 1,1 мільйона гривень.

Міський голова Немирова Віктор Качур, який у 2017 році  заробив 333 тисячі гривень, перерахував Ляшку в 2018 році 250 тисяч гривень. Очевидно, для цього також довелося витратити 400 тисяч, які Качур зберігав готівкою.

Заступник міського голови Сєверодонецька Григорій Пригеба проспонсорував "Радикальну партію" на 297 тисяч. Згідно з декларацією, у 2017 році він заробив 316 тисяч гривень, а заощаджень ні готівкою, ні в банку не було.

Зазначається, що різного розміру внески робили й інші чиновники місцевого рівня і члени партії.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3119042
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору