EN|RU|UK
 Економіка
  416  18

 Підвищення тарифів на вантажоперевезення сприяє відтоку клієнтів "Укрзалізниці", - Галасюк

Рішення "Укрзалізниці" підняти тарифи на вантажоперевезення сприяє відходу її клієнтів і вибору для перевезення вантажів автомобільного транспорту.

Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".

За даними Українського інституту майбутнього, за останні 5 років обсяги перевезення вантажів "Укрзалізницею" впали більш ніж на 100 млн тонн, або майже на 25%. Пов'язано це, звичайно ж, з російською агресією і втратою контролю як над низкою підприємств, так і залізничних шляхів. Однак не тільки. На думку експертів, вантажовідправники йдуть від "Укрзалізниці" багато в чому саме через високе і необґрунтоване зростання тарифів. Виходить замкнуте коло - підняли тарифи, доходи зменшилися, а щоб компенсувати - знову підняли тарифи...

"Я впевнений, що таке рішення (про підняття тарифів. - Ред.) не є стратегічно правильним з точки зору самої "Укрзалізниці". Адже дивіться: тарифи вчергове піднімають, а що відбувається з обсягами промислових перевезень? Вони стагнують і навіть зменшуються. Таким чином, штучно підвищуючи тарифи, "Укрзалізниця" сприяє тому, що виробники шукають альтернативу, в тому числі - обирають для перевезень вантажів автомобільний транспорт. Простіше кажучи, в довгостроковій перспективі це веде до втрат самої "Укрзалізниці", - зазначив у коментарі "Апострофу" глава Комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва, заступник Лідера РПЛ з економічної політики Віктор Галасюк.

Так само вважають і в Європейській бізнес-асоціації.

"Лише в 2018 році АТ "Укрзалізниця" перевезла на 18 млн тонн менше, ніж у 2017. Водночас обсяг перевезень автомобільним транспортом збільшився. Тобто подальше збільшення витрат на залізничні перевезення буде автоматично зменшувати обсяги перевезень залізничним транспортом і обсяг доходів АТ "Укрзалізниця", що разом зі збитковістю пасажирських перевезень вимагатиме постійного підвищення залізничних тарифів для покриття витрат і дефіциту оборотних коштів", - зазначають в Асоціації.

"Зрозуміло, що підвищити тарифи - це найпростіше рішення. На жаль, це далеко не новий підхід. Ми бачимо, що подібний підхід використовується і в інших сферах, наприклад, у газовій. Але це механізм, який у довгостроковій перспективі якраз послаблює, а не посилює економіку. Крім того, таке підвищення створює агресивне середовище всередині країни і дає фору іноземним виробникам, які є конкурентами вітчизняним виробникам. Це неправильна політика", - вважає Віктор Галасюк.

Детальніше читайте: Тарифи на шкоду: як "Укрзалізниця" сама собі риє яму.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3117589
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору