EN|RU|UK
 Суспільство
  2164  12

 МОЗ встановить граничні ціни на найпопулярніші ліки

Міністерство охорони здоров'я планує у 2019 році встановити граничні ціни на лікарські засоби з Національного переліку, які купуються найчастіше.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомили в МОЗ.

"Для лікарських засобів з Нацпереліку, що найчастіше приймають українці, Міністерство встановить граничні ціни. Максимально допустима ціна залежатиме від цін на діючу речовину в сусідніх країнах. Подібна модель регулювання цін на ліки вже працює у програмі "Доступні ліки" і дає позитивні результати", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в Національному переліку є майже 60 (із 427) дуже популярних ліків.

"І вони (популярні препарати. - Ред.) у грошовому вимірі становлять близько 80% від загального обсягу закупівель у регіонах. Експерти переконані, що запровадження регулювання саме на ці препарати дозволить медзакладам заощаджувати кошти, купувати більше потрібних ліків з Нацпереліку та поза ним. Таким чином, пацієнти отримають ще більше безоплатних ліків під час лікування в стаціонарі", - зазначили в МОЗ.

У відомстві зазначили, що ціни на 23 діючі речовини вже регулюються через урядову програму реімбурсації "Доступні ліки".

Для ще 30 препаратів МОЗ України планує вже цього року запровадити цінове регулювання за моделлю референтного ціноутворення - порівняння цін на ліки в 5 сусідніх країнах.

"Обмеження цін на лікарські засоби буде діяти на закупівлі ліків закладами охорони здоров’я за бюджетні кошти. Модель зовнішнього реферування застосовуватиметься для тих лікарських засобів, ціна на які в Україні вища, ніж ціни в референтних країнах, і за якими обсяг продажів за рік становлять більш ніж 5 млн грн", - повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3117165
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору