EN|RU|UK
 Події
  9662  189

 Замість "Укроборонпрому" буде створено міністерство оборонної промисловості, - Вінник

Народний депутат від фракції "БПП" Іван Вінник розповів про план реформування Державного концерну "Укроборонпром".

Як передає Цензор.НЕТ, плани реформи він озвучив в ефірі Прямого.

"Ми ухвалили закон про національну безпеку, який чітко вимагає від нас створити центральний орган виконавчої влади в системі Кабінету Міністрів, умовно "міністерство оборонної промисловості", можливо, якось так воно буде називатися, який буде реалізовувати регуляторну політику в сфері оборонно-промислового комплексу", - сказав Вінник.

За його словами, концерн "Укроборонпром", таким чином, втратить свою управлінську функцію щодо державних підприємств, які перебувають у його складі.

"Фактично це передбачатиме або розформування, або реорганізацію. Можливо, сама по собі юридична особа "Укроборонпром" залишиться або в неї будуть сконцентровані якісь інші функції, наприклад, функція аудиту незалежного діяльності цих підприємств. Водночас всі підприємства будуть підпорядковані міністерству, перебуватимуть у сфері його управління. Міністерство буде призначати керівників через відкритий конкурс, а не так, як зараз це робиться. Міністерство вимагатиме застосовувати процедуру конкурентних закупівель системи ProZorro. І, знову ж таки, якщо ми будемо бачити як Верховна Рада якусь неефективність, ми зможемо, безумовно, покласти політичну відповідальність на відповідного профільного міністра, застосувати постанову про його звільнення, притягнення до відповідальності тощо", - розповів Вінник.

Він зазначив, що Верховна Рада, згідно з Конституцією України як інститут державної влади не має права втручатися в діяльність суб’єктів господарювання, а концерн "Укроборонпром" як юридична особа є суб’єктом господарювання.

"І якщо хто дивився сьогоднішню комісію наживо, ми чітко це побачили. Коли я запитував представників концерну, хто буде відповідати, що ви досі не порахували майно Міністерства оборони, яке зберігається на ваших підприємствах, вони сказали: будуть відповідати керівники підприємств. Я кажу: так вони ж перебувають у сфері вашого управління. Ну і що, що перебувають? Відповідати будуть вони. Така форма колективної відповідальності призводить до абсолютної безвідповідальності. І це було чітко сьогодні доведено. Тому ці реформи потрібні, і ми їх будемо реалізовувати", - завершив Вінник.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3116714
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору