EN|RU|UK
 Політика України
  2093  62

 Потрібно повернути статтю про незаконне збагачення в редакції ранньої постмайданівської влади, - Ігор Луценко

Стаття про незаконне збагачення, скасована Конституційним судом, не працювала. Необхідно повернути цю статтю в редакції ранньої постмайданівської влади.

Про це в коментарі Цензор.НЕТ сказав народний депутат Ігор Луценко.

"Питання в тому, яким чином сформулювати, що є незаконним збагаченням. Конституційний Суд ухвалив рішення з приводу статті, яка проголошувала: якщо ви в порушення норм Цивільно-процесуального кодексу купили, наприклад, автомобіль, то це незаконне збагачення. Це повний маразм, тому стаття і не працювала. Вона має функціонувати в такому вигляді, як це було до жовтня 2014 року: "придбання у власність майна, вартість якого значно перевищує доходи особи".

Є доходи, а є куплене майно, а різниця - це незаконне збагачення. Потрібно ще довести, що воно незаконне", - сказав він.

На думку нардепа, саме постмайданівська редакція статті найбільш коректна.

"Було три редакції цієї статті. Перша - за часів Януковича. Друга - та, як сформулювала рання постмайданівська влада, і вона це зробила правильно. Потім прийшов Юрій Луценко і все по-своєму перекроїв, як "великий юрист"", - уточнив політик.

Як повідомлялося, 27 лютого Конституційний суд України оприлюднив рішення про визнання неконституційною статті 368-2 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення).

КС дійшов висновку, що ст. 368-2 не відповідає "вимогам чіткості, точності та однозначності, тому суперечить юридичній визначеності як складової принципу верховенства права, закріпленого в статті 8 Конституції України".

Конституційний суд вказав, що конституційні приписи щодо презумпції невинуватості і неприпустимість притягнення особи до відповідальності за відмову давати свідчення або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів мають застосовуватися в рівній мірі до всіх осіб. Конституція України не допускає звуження або скасування цих гарантій щодо окремих категорій осіб.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3116287
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору