EN|RU|UK
 Суспільство
  3210  40
Матеріали за темою:

 ПЦУ продовжуватиме діалог з УГКЦ

Православній церкві України й Українській греко-католицькій церкві потрібен подальший діалог.

Про це за підсумками зустрічі предстоятелів двох церков заявили в прес-службі ПЦУ, інформує Цензор.НЕТ.

"І у питаннях віровчення, і в історичних питаннях кожна зі сторін має власний погляд, у одних близький, в інших - протилежний. Помилкою було б як переоцінювати такі розбіжності, так і недооцінювати їх. Саме тому потрібен подальший діалог, очевидно, тривалий, часом складний та болючий", - йдеться в повідомленні.

"Ми відкриті до такого діалогу, бажаємо, щоб він відбувався конструктивно та плідно, з урахуванням усіх внутрішніх та зовнішніх викликів для його учасників", - сказав предстоятель ПЦУ Епіфаній.

У ПЦУ також зазначили, що їхня позиція полягає в необхідності підтримувати відносини з УГКЦ і Католицькою церквою загалом, "бажаючи співпрацювати в різних сферах, де це можливо".

Нагадаємо, Українська греко-католицька церква попросила уряд дозволити їй проводити богослужіння в Софійському соборі тричі на рік: на Благовіщення Пресвятої Богородиці (7 квітня щорічно), Зішестя Святого Духа (16 червня 2019 року) і Різдво Пресвятої Богородиці (21 вересня щорічно). Однак на прохання ПЦУ відмовилася від наміру на 7 квітня.

Донедавна богослужіння в Софійському соборі не проводилися. За словами керівника департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури Андрія Юраша, в 1929-2018 роках (за винятком періоду нацистської окупації) в Софійському соборі було тільки два повні літургійні служіння: на початку 1990-х і в 2008 році.

У 2019 році нова Православна церква України вже двічі проводила служби в Софії: на Різдво (7 січня) на честь отримання Томосу і під час інтронізації митрополита Епіфанія (3 лютого).

Міністр культури Євген Нищук сказав, що Православна церква зможе проводити богослужіння в Софійському соборі під час великих релігійних свят, як-от Різдво, Великдень, Трійця.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3115765
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору