EN|RU|UK
 Суспільство, Здоров'я
  15269  616

 Антибіотики без рецепта не продаватимуть - Супрун

Ліки, які рекомендується приймати тільки за рецептом лікаря, будуть продаватися також за його рецептом.

Як передає Цензор.НЕТ, про це написала в Фейсбуці в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, пояснюючи національний план боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів.

"Щоби подолати цю проблему(стійкості до протимікробних препаратів - ред.), МОЗ України разом з фахівцями Центру громадського здоров’я МОЗ України розробили план боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів. Що має змінитися до кінця 2020 року: антибіотик тільки за рецептом; обмежимо застосування антибіотиків у сільському господарстві як стимуляторів зростання в тваринництві, птахівництві та рослинництві); медичні працівники отримають чіткі інструкції, які допоможуть мінімізувати ризики невиправданого використання антибіотиків", - зазначила вона.

Супрун підкреслила, що в плані жодним чином не передбачено обмеження доступу до антибіотиків. Він також не вплине на їхню вартість. "План направлений на посилення контролю за продажем антибіотиків — тобто ліки, які рекомендується приймати лише за рецептом лікаря, будуть продаватися також за рецептом лікаря. У більшості європейських країн отримати антибіотик без рецепта лікаря практично неможливо. Хоча правила відпуску різняться", - додала в.о. міністра.

Вона закликала якомога швидше приступити до виконання плану дій.

"Антибіотики, протигрибкові препарати та інші протимікробні засоби перестають діяти, бо через надмірне і необґрунтоване вживання таких ліків мікроорганізми виробляють своєрідний "імунітет": вони змінюються і стають нечутливими до ліків. Тобто стають антибіотикорезистентними", - підкреслила Супрун.

Тобто, фактично з'являються нові модифікації збудників інфекцій, які неможливо вилікувати протимікробними препаратами. Ця проблема вже визнана однією з глобальних загроз для здоров'я і життя людей. Основна причина такої ситуації - самолікування і використання антибіотиків у тваринництві.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3115620
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 7 з 7
<<<1 2 3 4 5 6 7
Сторінка 7 з 7
<<<1 2 3 4 5 6 7
 
 
 
 
 
 вгору