EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  4780  85

 Ситуація, коли люди витрачають шалені гроші на ліки, неприйнятна, - Супрун

Команда МОЗ проводить системні зміни в сфері регулювання цін на ліки в аптеках України

Як інформує Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці в Facebook написала в.о.голови МОЗ Уляна Супрун.

"Одна з найбільш поширених скарг, що отримуємо в Міністерство охорони здоров'я України — ціни на ліки в аптеках дуже високі. Часто схожі запити надходять з проханням до МОЗУ якось на це вплинути.

Перш за все, важливо пам’ятати, що ліки самостійно призначати собі не можна. Потрібно завжди консультуватися зі своїм лікарем, а не шукати поради, до прикладу, у фармацевтів чи просто в інтернеті. Лікар, що послуговується міжнародними протоколами, не випише та не порадить вам купувати фуфломіцини чи будь-які інші недієві препарати. А самостійно натрапити на такі "ліки" дуже легко", - написала вона.

За словами Супрун, в цілому ринок лікарських засобів України є вільним для всіх зареєстрованих в Україні препаратів. Такі ліки входять до Державного реєстру лікарських засобів. При цьому невелика частина з них входить до списку, який покривається пацієнтам за рахунок платників податків. Всі інші є у вільному продажі на ринку України.

"Ліки, що покриваються за бюджетні кошти входять до програми "Доступні ліки". http://moz.gov.ua/dostupni-liki. Загалом у реєстрі 258 препаратів, з них 64 є безоплатними для пацієнтів, за інші треба доплатити невелику різницю. Це препарати для лікування хвороб серця, діабету 2 типу чи бронхіальної астми, які пацієнти мають приймати постійно. На ці ліки ціни чітко зафіксовані, включаючи роздрібну ціну в аптеці. Жодна аптека не має права їх штучно підвищувати.

Інші ліки можуть вільно реалізовуватись в аптеках за ринковими цінами. Тобто ціни регулює вільний ринок і на них можуть впливати, до прикладу, конкуренція чи коливання курсу валют", - написала вона.

Разом з тим, в.о. міністра охорони здоров'я додала, що стосовно регулювання цін на ліки, то одним з методів є введення механізму референтного ціноутворення на ліки, і МОЗ його вже втілює на прикладі програми "Доступні ліки" і препаратах інсуліну.

Крім того, за її словами, розроблений проект, щоб такий механізм поширювався на ліки, що входять до Національного переліку основних лікарських засобів: "Це допоможе знизити їхню ціну (з проектом цього механізму можна ознайомитися за посиланням).

Разом з тим, Супрун додала, що держава регулює оптові і роздрібні націнки на деякі ліки. Це передусім ті препарати, що закуповуються за бюджетні кошті та ліки включені до Національного переліку лікарських засобів. Якщо ці ліки продаються в аптеці у вільному продажі, націнка них не може бути вищою, ніж встановлено державою — 10% — оптова ціна, 25% — роздрібна.

" Ситуація, в якій люди витрачають шалені гроші на ліки (зокрема на ліки без доведеної ефективності) є неприйнятною. Наша команда вже розпочала системні зміни в цьому напрямку. Серед них:

▶️Запровадили Національний перелік лікарських засобів — список з 427 ліків, які медзаклади зобов’язані закуповувати на 100%. Там немає ліків з недоведеною ефективністю, лише якісні та безпечні препарати від поширених та найважчих хвороб. https://www.natsperelik.com.ua/

▶️Ввели міжнародні настанови лікування в медичну систему. Щоби українські лікарі послуговувались міжнародними рекомендаціями та виписували пацієнтам лише дієві та ефективні препарати.

▶️Розробили законопроект, що обмежує рекламу лікарських засобів. Він має встановити чіткий контроль за змістом реклами ліків та допомогти уникнути маніпулювання інформацією про препарат та його властивості. https://goo.gl/wFv1bF

▶️ Запровадили електронну систему охорони здоров’я. Система дозволить зберігати всі виписані рецепти та перевіряти, чи були серед них фуфломіцини. Лікар не зможе виписати пацієнту рецепт на непотрібні ліки, наприклад, антибіотики — система просто не дозволить цього зробити.

Ситуація, в якій люди витрачають шалені гроші на ліки (зокрема на ліки без доведеної ефективності) є неприйнятною. Наша команда вже розпочала системні зміни в цьому напрямку. Серед них:

▶Запровадили Національний перелік лікарських засобів — список з 427 ліків, які медзаклади зобов’язані закуповувати на 100%. Там немає ліків з недоведеною ефективністю, лише якісні та безпечні препарати від поширених та найважчих хвороб. https://www.natsperelik.com.ua/

▶Ввели міжнародні настанови лікування в медичну систему. Щоби українські лікарі послуговувались міжнародними рекомендаціями та виписували пацієнтам лише дієві та ефективні препарати.

▶Розробили законопроект, що обмежує рекламу лікарських засобів. Він має встановити чіткий контроль за змістом реклами ліків та допомогти уникнути маніпулювання інформацією про препарат та його властивості. https://goo.gl/wFv1bF

▶ Запровадили електронну систему охорони здоров’я. Система дозволить зберігати всі виписані рецепти та перевіряти, чи були серед них фуфломіцини. Лікар не зможе виписати пацієнту рецепт на непотрібні ліки, наприклад, антибіотики — система просто не дозволить цього зробити.

- МОЗ веде постійну просвітницьку роботу, в тому числі з лікарських засобів", - повідомила Супрун.

Ситуація, коли люди витрачають шалені гроші на ліки, неприйнятна, - Супрун 01
Ситуація, коли люди витрачають шалені гроші на ліки, неприйнятна, - Супрун 02
Ситуація, коли люди витрачають шалені гроші на ліки, неприйнятна, - Супрун 03

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3114709
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору