EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  4573  28
Матеріали за темою:

 Ми бачимо шалену протидію РПЦ визнанню ПЦУ, - Епіфаній

Предстоятель Православної церкви України Епіфаній (Думенко) розповів, що жодна помісна церква досі не визнала ПЦУ через сильний тиск Росії.

Москва залучає багато сил, щоб зганьбити Православну церкву України, і робить все можливе, щоб грецькі церкви не визнали ПЦУ. Про це в інтерв'ю ВВС заявив предстоятель помісної церкви митрополит Київський Епіфаній, передає Цензор.НЕТ.

"Ми налаштовані оптимістично. Це все питання часу. Я спілкувався з ієрархами різних помісних церков, в тому числі Елладської і Кіпрської, тому вважав, що цей процес буде більш швидким. Але, на жаль, Москва долучає дуже багато сил для того, щоб цього не відбулося. Вони опрацьовують фактично кожного архієрея тієї чи іншої помісної православної церкви, переконують в тому, що Українська православна церква не має майбутнього, збирають різні історичні факти, лякають ієрархів інших церков, щоб вони не долучалися до процесу визнання автокефалії Української православної церкви. І ми зараз бачимо шалену протидію на міжнародному рівні щодо визнання нашої автокефалії", - заявив Епіфаній.

"Я вірю, що поступово, з Божою допомогою, буде визнання, що протягом кількох місяців буде визнання декількох помісних церков. Але це буде. У березні повинно відбутися засідання архієрейського собору Елладської церкви, ми почуємо їхню відповідь, і тоді будемо бачити, як нам діяти в майбутньому", - додав митрополит.

Він зазначив, що 18 лютого синод Кіпрської церкви прийняв заяву, якою практично визнав автокефалію української церкви і розкритикував дії Російської православної церкви.

"Вони критикують Москву і її дії, чітко вказуючи на те, що один з предстоятелів не має права виключати з диптихів іншого предстоятеля, це не є проявом християнського смирення. Ми повинні всі співпрацювати в дусі християнського смирення і любові, а з боку Москви зараз цього в православному світі немає, вона протидіє практично всім, Москва руйнує єдність!" - підкреслив Епіфаній.

Він сказав, що ПЦУ веде з іншими церквами переговори в непублічній площині, доносячи правдиву інформацію про себе.

"Оскільки Москва вливає порцію своєї неправдивої інформації, тож ми також намагаємося доносити і нашу точку зору: чому ми маємо право (на автокефалію), ким ми є в Україні, що ми не захоплюємо храми…Бо основним аргументом Москви є те, що новостворена "так звана церква" захоплює храми "канонічної УПЦ", яка насправді такою не є, це - складова РПЦ. Ми розвіюємо на міжнародному рівні ті міфи, які зараз пропагує серед православних РПЦ", - додав Епіфаній.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3114401
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору