EN|RU|UK
 Політика України
  3500  101
Матеріали за темою:

 Майбутнє ПЦУ не залежить від того, хто буде президентом, - Епіфаній

Президентські вибори в Україні жодним чином не вплинуть на розвиток і утвердження Православної церкви в Україні.

На цьому наголосив предстоятель ПЦУ Епіфаній в інтерв'ю BBC News Україна, передає Цензор.НЕТ.

"Незалежно від того, хто після виборів прийде до влади, українська церква є, була і буде", - підкреслив Епіфаній, відповідаючи на запитання про те, що деякі помісні церкви можуть коливатися з рішенням про визнання ПЦУ, чекаючи, чим закінчаться президентські вибори.

Предстоятель зазначив, що таку думку нав'язує Москва.

"Але вони не розуміють, що процеси, які відбулись, не прив'язані суто до тих подій, які зараз відбуваються в Україні й пов'язані з виборами. Незалежно від того, хто після виборів прийде до влади, українська церква є, була і буде. Коли до влади прийшов Янукович, він намагався взагалі зняти з реєстрації Київський патріархат. Але після Революції гідності підтримка Київського патріархату зросла удвічі. Тому вибори, я вважаю, не вплинуть на подальший розвиток і утвердження вже єдиної помісної православної церкви", - сказав Епіфаній.

Він також висловив переконання, що майбутнє ПЦУ не залежить від того, хто буде президентом.

"Церква є і буде, незалежно від того, хто буде президентом. Тому що ми завжди спиралися на підтримку українського народу. Ось був Янукович, і що? Церква спиралася на підтримку українського народу, і що президент міг змінити?" - сказав митрополит.

Він зазначив, що не вірить в те, що вибори виграє "якийсь проросійський кандидат".

"Це вже нереально в сучасних умовах", - вважає Епіфаній.

Водночас він підкреслив, що російська держава задіє чимало зусиль і впливу на міжнародному рівні, намагається переконати міжнародні організації нібито за "фактами масових порушень прав людини в Україні і реальної загрози ескалації релігійних конфліктів".

"Я також звернувся з листом з поясненням нашої чіткої позиції, що насправді зараз відбувається в Україні. Ми не маємо як новостворена церква таких ресурсів, такого впливу, які має російська держава. Зараз відбувається боротьба не між єдиною помісною православною церквою і РПЦ в Україні - це боротьба на міжнародному рівні, це певною мірою є геополітикою, тому що російська держава працює в цьому напрямку вже десятиліття", - підкреслив митрополит.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3114392
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору