EN|RU|UK
 За кордоном
  10789  81

 Після обробки 50% бюлетенів на парламентських виборах у Молдові лідирують соціалісти та демократи

У майбутній парламент Республіки Молдова проходять Партія соціалістів, Демократична, виборчий блок "ACUM" і партія "Шора".

Такі дані після обробки 50% бюлетенів, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт ЦВК Молдови.

Після обробки 50% бюлетенів на парламентських виборах у Молдові лідирують соціалісти та демократи 01
Після обробки 50% бюлетенів на парламентських виборах у Молдові лідирують соціалісти та демократи 02

За Партію соціалістів - 31,1% виборців, за Демократичну партію - 26,35%, за виборчий блок "ACUM" (до його складу входять партії "Дія і солідарність" та "Платформа "Гідність і правда"") - 23,75 %, а за партію "Шора" (за іменем мера молдавського міста Оргіїв Ілана Шора) - 9,47% голосів виборців. За даними ЦВК, явка на виборах становить близько 49,2%.

Як повідомляє Укрінформ, на брифінгу в Кишиневі голова Центрвиборчкому Аліна Руссу заявила, що законодавство Республіки Молдова не забороняє організацію та підвезення виборців до дільниць для голосування.

"Законодавство не забороняє організацію та підвезення виборців до дільниць для голосування. Однак у зв'язку з тим, що в ЦВК надійшли кілька звернень, пов'язаних з корумпованістю виборців з Придністровського регіону, ці факти мають бути розслідувані компетентними органами", - заявила Руссу.

Вона зазначила, що всі зазначені скарги були направлені до поліції для подальшого розслідування, а про результати розслідування буде повідомлено додатково.

За даними Центральної виборчої комісії, в нинішніх парламентських виборах взяла участь рекордна кількість виборців - понад 35 тисяч, що майже в шість разів більше, ніж на виборах 2014 року, коли проголосувало трохи більше 9 тисяч виборців.

Нагадаємо, в неділю, 24 лютого, в Молдові відбулися чергові парламентські вибори і консультативний референдум з питання скорочення кількості депутатів парламенту зі 101 до 61.

Парламентські вибори вперше відбулися за новою системою: 50 депутатів (зі 101) будуть обрані за партійними списками (у виборах брали участь 14 партій і блоків), а решта 51 - по одномандатних округах (конкурентів було 319 осіб).

Для проходження до парламенту партіям необхідно набрати щонайменше 6% голосів виборців, а поріг для виборчих блоків становить 8%. У випадку з одномандатними округами, депутатом буде обрано кандидата, який набрав найбільшу кількість голосів виборців. У разі якщо два кандидати набирають однакову кількість голосів, переможця буде визначено виборчкомом шляхом жеребкування.

Спікер парламенту Молдови Андріан Канду заявив, що Росія відкрито втручається в парламентські вибори.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3113481
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору