EN|RU|UK
 За кордоном
  2927  136

 Парламентські вибори та референдум щодо скорочення кількості депутатів відбуваються в Молдові

У неділю, 24 лютого, в Молдові відбуваються чергові парламентські вибори, а також консультативний референдум із питання скорочення кількості депутатів парламенту з 101 до 61.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, виборчі дільниці відкрито для голосування з 7:00 до 21:00.

Особливістю цьогорічних парламентських виборів у Молдові є те, що вони вперше відбуваються за новою змішаною системою: 50 депутатів (із 101) буде обрано за партійними списками, а решта 51 - за одномандатними округами. Виборцям двічі доведеться голосувати: в одному з бюлетенів внесено претендентів на місця в парламенті від політичних партій і рухів, в іншому - кандидатів у депутати за одномандатними округами.

Аналогічна ситуація і щодо голосування на консультативному референдумі. В одному з бюлетенів громадяни мають відповісти на запитання, чи згодні вони зі скороченням кількості депутатів зі 101 до 61, а в другий включено запитання про згоду (чи незгоду) виборців із відкликанням депутатів у разі невиконання ними депутатських зобов'язань.

Зазначимо, що на нинішніх виборах передвиборчу агітацію дозволено і в день голосування. Заборона на агітацію діє лише в приміщенні виборчих дільниць.

Моніторинг процесу голосування проводитимуть понад чотири тисячі вітчизняних та іноземних спостерігачів.

Громадський порядок на виборах охороняють понад 8 тисяч поліцейських.

Основними конкурентами на виборах є Партія соціалістів, правляча Демократична партія і опозиційний блок "ACUM" ("Зараз"), до складу якого входять партії "Дія і солідарність" і "Платформа "Гідність і правда".

Для проходження до парламенту партіям необхідно набрати не менше 6% голосів, а виборчим блокам - 8%.

Перші попередні результати голосування оприлюднять у ніч із неділі на понеділок, 25 лютого.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3113428
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору