EN|RU|UK
 Політика України
  2064  61
Матеріали за темою:

 Я відчував, що якщо ми 22-го числа не оберемо спікера, то вже 23-го може і не бути парламенту. Страшно було втратити легітимність влади, - Турчинов про події лютого 2014 року

Секретар РНБО Олександр Турчинов зазначив, що будь-який вихід за рамки Конституції і закону після перемоги Майдану вів до сваволі і відкривав шлях Росії до силової реставрації маріонеткового режиму Януковича.

Про це Турчинов повідомив в інтерв'ю "Цензор.НЕТ", відповідаючи на запитання, як його обрали спікером парламенту.

"Того дня (22 лютого 2014 року. - Ред.) надійшла інформація, що Януковича немає на місці. Я вийшов на парламентську трибуну, ще не переодягнувшись після Майдану, і розповів депутатам, що Рибак склав із себе повноваження, Кабінет міністрів розбігся, силовиків немає, а Янукович зник в невідомому напрямку. Народ поплескав. А що далі? Єдиним легітимним органом в країні, який продовжував працювати, залишався парламент. І було очевидно, що якщо парламент не візьме на себе всю повноту влади в Україні, то ми можемо просто втратити країну. А ви ж розумієте, коли втрачається легітимність влади, то кожен може себе призначити президентом, царем, гетьманом або ким завгодно. Найнебезпечніше, що такого царя може призначити Росія. Це була реальна загроза, адже Росія однозначно визначила свою антимайданівську позицію - їм потрібна була Україна за всяку ціну. І їхня масштабна пропаганда впливала на настрій мільйонів українців. Тому настрій у регіонах був зовсім різний. На Сході і на Півдні країни був зовсім інший настрій, ніж у Центрі і на Заході. Почалася брудна гра на протиріччях Заходу і Сходу. Україні терміново потрібна була влада, здатна захистити країну, захистити результати революції і не допустити розколу і повернення кремлівських маріонеток. Ключем до реанімації влади було обрання легітимного керівника парламенту", - зазначив Секретар РНБО.

"Зібралися представники різних фракцій, причому і регіони прийшли, і комуністи. Всі дискусії про обрання нового керівника парламенту проходили в кабінеті спікера, що залишився без господаря. Спочатку політичні сили Майдану між собою радилися. Але у нас не було голосів. Розмови йдуть, результату немає, а паралельно йде зворотний відлік часу саморозпаду. Рахунок йшов не на дні, а на години. А коли починаються переговори, кого куди обирати, то це завжди затяжно. Хтось запропонував великий пакет: обираймо відразу спікера, Кабмін, поділимо квоти регіональних керівників. Ну це взагалі довга історія. Часу ж немає, а дискусії вже по третьому, по четвертому колу йдуть. І деякі вчорашні наші опоненти вже себе впевнено почувають - мовляв, якщо ви не будете враховувати наші інтереси, ми повернемося і підемо, вийдемо з парламенту. Тема "ми підемо з парламенту" була в той час найстрашніша. Якщо в Раді залишається менше 226 депутатів - це катастрофа. Реанімувати систему влади неможливо. Відчуваю, що якщо ми 22-го числа не оберемо спікера, то вже 23-го може і не бути парламенту. На вулиці тисячі людей, які не бажають розходитися. Підняв голову криміналітет, почалися захоплення приміщень. Серед людей безліч провокаторів, які кричали: давайте парламент розгонимо і будемо віче збирати. Дуже страшно було втратити легітимність влади, будь-який вихід за рамки Конституції і закону вів до сваволі і відкривав шлях Росії до силової реставрації маріонеткового режиму Януковича. Потрібна була влада, яку визнають не тільки на майданівських барикадах, яку сприйме країна і визнають у світі", - підкреслив Турчинов.

"Треба було терміново ламати ситуацію, припиняти тривалі переговори. Коли обговорення зайшло в черговий глухий кут, я вніс пропозицію:"Можна обговорювати і великий пакет, можна обговорювати малий пакет, можна обговорювати все що завгодно, для цього у вас буде час. Я пропоную, обирайте мене спікером парламенту тимчасово для того, щоб терміново запустити перезавантаження влади, а як тільки ви домовитеся про будь-який кадровий пакет, під яким є 226 голосів, я відразу складу з себе повноваження і ми за цей пакет голосуємо. Це моя перша обіцянка. Друга обіцянка: будь-який керівник фракції ставить питання про моє зняття і я відразу без всяких регламентних процедур виношу це питання на голосування. Лідери "Батьківщини", "Удару" і "Свободи" погодилися відразу, у нас сформувалися довірчі стосунки ще під час мого керівництва штабом Майдану. Регіонали і комуністи вийшли порадитися. Багато хто з них вирішив голосувати, зауваживши, що моєму слову можна вірити. І так, здається, 299 голосами я був безальтернативно обраний головою парламенту", - резюмував Турчинов.

Повний текст інтерв'ю із Секретарем РНБО "Якби парламент не ухвалив рішення 22 лютого, Янукович міг би втриматися в Харкові, очоливши проросійські сили за цілковитої підтримки Москви" читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3113206
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору